Ogłoszenia 13.09.2020

1.    Dzisiaj na mszy św. o 12.30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie IV Roku w Programie Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii z uroczystym i specjalnym błogosławieństwem dla Posłańców i wszystkich zaangażowanych i troszczących się o budowanie relacji między najbliższymi i w sąsiedztwie, aby dawać świadectwo, że Miłość Chrystusa i Duch Święty czyni nas siostrami i braćmi wrażliwymi jedni na drugich.
2.    W związku z przesuniętymi terminami Pierwszej Komunii Świętej w tym roku, informujemy, że w niedziele września intencje mszy św. zamówione na 11.00 są odprawiane o 10.30. Za wszelkie powstałe komplikacje przepraszamy i dziękujemy za zrozumienie. Informacje można również uzyskać w kancelarii.
3.    Bierzmowanie 5 października. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na niedzielne msze św. o 18.00. Wznawiamy spotkania w grupach. Grupa niedzielna dzisiaj spotykanie o 17.00 w salce.
4.    W TYM TYGODNIU liturgicznie będziemy obchodzić:
•    Jutro w poniedziałek 14 święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W diecezji kaliskiej z powodu pandemii okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej kończy się w tym dniu.
•     We wtorek 15 wspomnienie Maryi Matki Bożej Bolesnej.
•    W środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;
•    w piątek 18 święto św. Stanisława Kostki; Św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży stawia nam pytanie: czy jesteśmy zainteresowani, pociągnięci do gorliwości życia i miłości do Boga i do człowieka? Zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży szkolnej z naszej parafii na mszę św. o 18.00.
Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
5.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
6.    W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów i chętnych chłopców do służby przy ołtarzu na zbiórkę. Również o 10.00 jest zbiórka i próba scholii.
7.    W tym czasie pandemii nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół troszczy się o bieżące funkcjonowanie Parafii oraz opłaty i należności.
8.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
9.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian i Bliskich: Eugenię Mikołajczyk, Mariannę Krzymińską, Bogdana Ciupek, Józefę Stanoch, Wandę Cieślak, Wandę Suryn, Zdzisławę Grzelak i Sławomira Zielińskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek…