Parafia Opatrzności Bożej

Małe Dzieło Boskiej Opatrzności - Księża Orioniści ul. Polna 8, 62-800 Kalisz, tel/fax:627668733
Skontaktuj się z nami przez formularz
ZOBACZ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Msze Święte

w niedziele i święta
7.00; 9.30; 11.00; 12.30; 16.00; 18.00
w dni powszednie
7.00; 18.00

Kancelaria Parafialna

poniedziałek od 16 do 18
wtorek od 10 do 12 i 16 do 18
środa od 10 do 12 i 16 do 18
czwartek - biuro nieczynne
piątek od 16 do 18 sobota od 11 do 12

 

„Zamazywacz historii” zaprasza do Katynia
6 lutego 2010
No i mamy problem; premier Federacji Rosyjskiej W. Putin zaprosił premiera D. Tuska do udziału w uroczystościach związanych z obchodami 70 – rocznicy upamiętniającej mord w Katyniu. Z przyczyn oczywistych Putin nie zaprosił prezydenta L. Kaczyńskiego, co wywołało konsternację w naszym kraju.
Jak widać Putin ponownie rozdaje karty, tym razem w naszym kraju. Kto winien? Na pewno nie Putin, tylko Kancelaria Premiera Tuska i sam premier. Po otrzymaniu zaproszenia powinien skontaktować się z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Nie zrobił tego, tylko od razu przyjął zaproszenie.
Jest to o tyle przykre, że pamiętamy, jak Putin, będąc prezydentem Rosji, utajnił dokumenty związane ze zbrodnią katyńską, uniemożliwiając uznanie jej przez Rosję, jako zbrodnię ludobójstwa.
Do dnia dzisiejszego najbliżsi pomordowanych w Katyniu na próżno usiłują dochodzić swoich praw przed rosyjskim wymiarem sprawiedliwości.
Nie wiem na co liczy sam D. Tusk? Czy liczy na to, że Putin obwieści jemu i światu, że Rosja winna jest zbrodni w Katyniu? Nie sądzę. Tusk ma posłużyć do jakiejś, nie wiem jeszcze jakiej, brudnej gry ze strony byłego agenta KGB W. Putina.
Tak więc uważam, że L. Kaczyński nie powinien na siłę zabiegać o zaproszenie do Katynia. Prezydent naszego kraju powinien zorganizować pod swoim patronatem uroczystości w Polsce. Natomiast organizacje kombatanckie, przede wszystkim Rodzina Katyńska, powinny zbojkotować uroczystości w Katyniu. To czy będą, czy nie, w tym umęczonym śmiercią polskiego żołnierza i policjanta miejscu, nie będzie miało wpływu na relacje pomiędzy Polską i Rosją. W tej grze, i nie tylko, Rosja gra swoje. Tylko pomordowanych na nieludzkiej ziemi żal, i ich najbliższych. Myślę, że powinni podziękować Tuskowi za jego krótkowzroczność i „promoskiewskie słabości”.
 Kalisz                                                                                                         Jan Mosiński

Czytania na dziś

Bp Zbigniew Kiernikowski

Dzisiejszym spotkaniem rozpoczynamy cykl katechez, które mają przybliżyć nam rozumienie Liturgii oraz pomóc bardziej świadomie i owocnie w niej uczestniczyć. Kształtowanie, pogłębianie naszej świadomości liturgicznej jest bowiem niezmiernie istotne i ważne, gdyż to właśnie przez Liturgię dokonuje się uświęcenie naszego życia.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

fb/narodzeni