Parafia Opatrzności Bożej

Małe Dzieło Boskiej Opatrzności - Księża Orioniści ul. Polna 8, 62-800 Kalisz, tel/fax:627668733
Skontaktuj się z nami przez formularz
ZOBACZ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Msze Święte

(okres wakacyjny)
w niedziele i święta
6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00
w dni powszednie
6.30; 7.15; 18.00

Kancelaria Parafialna

poniedziałek od 16 do 18
wtorek od 16 do 18
środa od 10 do 12
czwartek od 16 do 18
piątek od 16 do 18

w piątek, 23 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać wizytację księdza Biskupa Łukasza Buzuna.  Wizytacja kanoniczna –  to szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów – przychodzi do owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić słowem naszą wiarę, nadzieję i miłość.  Chrystus
w swoim Apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić.
Tylko w duchu wiary możemy dostrzec głębokie znaczenie tej wizytacji i tak też chcemy patrzeć na ten czas, i prosić Dobrego Pasterza, aby dotknął nas swoją łaską i odnowił nasze życie. Centralnym wydarzeniem wizytacji będzie Msza święta o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkich parafian. Wcześniej ksiądz Biskup spotka się:
    O godz. 14.00 spotkanie z chorymi
    O godz. 15.00 spotkanie z dziećmi ze świetlicy parafialnej.
    O godz. 16.15 spotkanie z grupami parafialnymi – Wspólnota Różańca; Apostolat Maryjny; Radio Maryja; Margaretka; ORŚ; Liturgiczna Służba Ołtarza; Zespół programu odnowy i ewangelizacji parafii; Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca; Neokatechumenat. Spotkanie w dolnym kościele.
    O godz. 17.00 spotkanie Rady Parafialnej i ekonomicznej. Spotkanie w świetlicy.

Nowy obraz parafii

Blok(g) Proboszcza

Autorskie blogi

Parafia

 

Czytelnia

Czytania na dziś

Bp Zbigniew Kiernikowski

Dzisiejszym spotkaniem rozpoczynamy cykl katechez, które mają przybliżyć nam rozumienie Liturgii oraz pomóc bardziej świadomie i owocnie w niej uczestniczyć. Kształtowanie, pogłębianie naszej świadomości liturgicznej jest bowiem niezmiernie istotne i ważne, gdyż to właśnie przez Liturgię dokonuje się uświęcenie naszego życia.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

fb/narodzeni