Parafia Opatrzności Bożej

Małe Dzieło Boskiej Opatrzności - Księża Orioniści ul. Polna 8, 62-800 Kalisz, tel/fax:627668733
Skontaktuj się z nami przez formularz
ZOBACZ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Msze Święte

w niedziele i święta
7.00; 9.30; 11.00; 12.30; 16.00; 18.00
w dni powszednie
7.00; 18.00

Kancelaria Parafialna

poniedziałek od 16 do 18
wtorek od 10 do 12 i 16 do 18
środa od 10 do 12 i 16 do 18
czwartek - biuro nieczynne
piątek od 16 do 18 sobota od 11 do 12

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – 23 marca 2018
Temat przewodni: Droga (Pięknego) Życia

      Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Panem Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

      EDK nie jest dla wszystkich. Wymaga wiary, ducha walki, kondycji fizycznej i psychicznej oraz odwagi. Jej uczestnik wyrusza w samotną wędrówkę, która odbywa się w nocy, w milczeniu, przez około 40 kilometrów. W wyznaczonych do tego miejscach zatrzymuje się, aby medytować stacje Drogi Krzyżowej.

      Idea EDK rozprzestrzenia się na całą Polskę i nie tylko. Od kilku lat bierze w niej udział wielu i rokrocznie więcej. W tym roku po raz drugi Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w Diecezji Kaliskiej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Kaliski Edward Janiak.

Proponujemy pięć tras:

1. Trasa Św. Józefa: Kalisz (Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa) → Kotłów (Sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie) – 42 km.

2. Trasa Bł. Edmunda Bojanowskiego: Pleszew (Kościół Najświętszego Zbawiciela) → Pleszew (Kościół Najświętszego Zbawiciela) – 41 km.

3. Trasa Bł. Michała Kozala: Krotoszyn (Kościół Św. Jana Chrzciciela) → Lutogniew (sanktuarium Matki Bożej w Lutogniewie) - 46 km.

4. Trasa Św. Jadwigi Królowej: Ostrzeszów (Kościół Św. Jadwigi Królowej) → Ostrzeszów (Kościół Św. Jadwigi Królowej) - 48 km.

5. Trasa Św. Marcina: Jarocin (Kościół Św. Marcina) → Jarocin (Kościół Św. Marcina) - 40 km.

      Ekstremalną Drogę Krzyżową w Diecezji Kaliskiej zaplanowano na 23 marca br. (piątek przed Niedzielą Palmową). EDK rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00. Przewidziano także adorację Najświętszego Sakramentu oraz indywidualne błogosławieństwo osób wyruszających na EDK.

      Każdy uczestnik wyrusza na własną odpowiedzialność. Uczestnicy sami przygotowują sobie drewniany krzyż, który niosą w trakcie trwania EDK, dodatkowo każdy uczestnik musi być wyposażony w odblaskową kamizelę oraz czołową latarkę. Uczestnicy troszczą się o transport we własnym zakresie.

Czytania na dziś

Bp Zbigniew Kiernikowski

Dzisiejszym spotkaniem rozpoczynamy cykl katechez, które mają przybliżyć nam rozumienie Liturgii oraz pomóc bardziej świadomie i owocnie w niej uczestniczyć. Kształtowanie, pogłębianie naszej świadomości liturgicznej jest bowiem niezmiernie istotne i ważne, gdyż to właśnie przez Liturgię dokonuje się uświęcenie naszego życia.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

fb/narodzeni