Ogłoszenia 04.08.2019

1.    W sierpniu Kościół zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
2.    W modlitwach pamiętajmy o bliskich z rodzin i wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
3.    Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte w sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
4.    Naszą życzliwość i Boże błogosławieństwo kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny lub jubileusze.
5.    W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00.
W czwartek kancelaria nieczynna.
6.    Codziennie oprócz niedziel i świąt zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
7.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
8.    W ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii grupa osób świeckich poprowadzi modlitwę w poniedziałek i czwartek o 17.45. W poniedziałek ku czci Krwi Chrystusa razem ze św. ks. Alojzym Orione w intencji ludzi poszukujących drogi do Chrystusa i Kościoła, zaś w czwartek w intencji świętości i obrony życia.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można zabrać ze stolików za ławkami i złożyć ofiarę określoną ceną lub dobrowolną według możliwości i serca.
10.    We wtorek, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 7.00, 9.30 i 18.00. W czwartek 8 wspomnienie św. Dominika, w piątek 9 sierpnia wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), zaś w sobotę 10 wspominamy św. Wawrzyńca diakona i męczennika.
11.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii oraz sióstr i braci dlatego pamiętajmy o odpowiednim stroju.
12.    W piątek, 9 sierpnia wyrusza 382 Piesza Kaliska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza Święta w intencji pielgrzymów szczególnie z grupy Oriońskiej Biało-Żółtej o 6.30. Zapisy u ks. Andrzej lub w kancelarii. W czasie zbiórki na cele organizacyjne pielgrzymki w ubiegłą niedzielę zebrano 2335,8 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Pielgrzymi będą ogarniać swoją modlitwą wszystkich ofiarodawców w drodze na Jasną Górę. Na stolikach za ławkami umieszczone są puszki, do których można wkładać intencje modlitewne dla pielgrzymów.
13.    Od piątku w dniach trwania pielgrzymki będziemy łączyć się z naszymi pielgrzymami na wspólnym Apelu w kościele przed obrazem Matki Kościoła po Mszy św. wieczornej o 18.00. Będzie to nasze duchowe wspólne pielgrzymowanie gdy nie możemy wspólnie pielgrzymować idąc w kierunku Jasnej Góry.
14.    Taca dzisiejsza przeznaczona na cele diecezji.
15.    Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na bieżące inwestycje i remonty kościoła.
16.    Za wyrazy życzliwości, wszelkie ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
17.    Pamiętamy o naszych zmarłych z Parafii i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Michalinę Lewandowską, Reginę Mikołajczyk i Helenę Surowiec. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
18.    Posłuchajmy teraz słowa zachęty do uczestnictwa w obywatelskim wyrażeniu sprzeciwu wobec manifestowania ideologii przeciwnej chrześcijaństwu. Prosimy bardzo...