Ogłoszenia 01.03.2020

1.    W Środę Popielcową rozpoczęliśmy ten szczególny czas – Wielki Post. Przygotowuje on nas do Świąt Paschalnych. Bóg może dotknąć naszego serca i nas nawrócić. Nawrócenie dokonuje się w obliczu Słowa głoszącego śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Pomocą w tym są nabożeństwa: Gorzkich Żali, Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, post, modlitwa i jałmużna. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów; o 16.30 dla dzieci; o 17.00 dla wszystkich Parafian, a szczególnie zapraszamy młodzież
i kandydatów do bierzmowania. W Niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
2.    Dzisiaj odbędzie się 31 Kaliska Droga Krzyżowa przy sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego u Ojców Jezuitów o 14.00. Delegacja z naszej parafii jest wyznaczona do niesienia krzyża od 1 stacji.
3.    Od wtorku 3 marca rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Alojzego Orione w dniu 12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny poprowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy
w tej nowennie.
4.    W środę 4 marca w liturgii czcimy św. Kazimierza. Jest to dzień imienin ks. Kazimierza, którego otoczymy modlitwą.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
6.    Rekolekcje parafialne będą od 5 niedzieli W. Postu 29, 30 i 31 marca czyli niedziela, poniedziałek
i wtorek.
7.    W soboty zapraszamy ministrantów i chętnych kandydatów na zbiórkę o 10.00.
8.    Za tydzień adoracja z uwielbieniem po mszy św. o 18.00. i msza św. dla osób z niepełnosprawnością
i ich rodzin o 16.00.
9.    W Pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa. O 18.00.
W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi podczas każdej mszy św. a dzieci od 16.00 przed Droga Krzyżową. W tym dniu również księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec o 17.00 i mszę św. ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o 18.00.
10.    Dzisiaj z okazji I niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na cele bieżące
i remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
11.    Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary. Bóg zapłać. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
12.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
13.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
14.    W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii.
                Program Wizyty Duszpasterskiej na najbliższe dni
Poniedziałek 2 marca od 16.00        ul. Bogumiła i Barbary 21 i 23
Wtorek 3 marca 0d 16.00            ul. Bogumiła i Barbary 18 i ul. Górnośląska 51
15.    Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary, które stanowią zabezpieczenie płatności parafialnych i domu zakonnego oraz pozwolą prowadzić bieżące funkcjonowanie i utrzymanie budynków oraz konieczne inwestycje.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Wandę Burchart; Grażynę Bresińską, Marię Dobrowolską i Ryszarda Wrzodak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…