Ogłoszenia 10.02.2019

 1. Dzisiaj, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na modlitwę uwielbienia Jezusa Eucharystycznego po mszy św. wieczornej na 19.00.
 2. Również dzisiaj tradycyjnie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny na mszę św. o 16.00 w salce Radia Maryja.
 3. Jutro, 11 lutego w dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić XXVI Światowy Dzień Chorego. Msza św. o 11.00 z udzieleniem sakramentem chorych dla wszystkich w podeszłym wieku, chorych, cierpiących i źle się mających. Prosimy rodziny, bliskich, sąsiadów i przyjaciół o pomoc w dotarciu do kościoła tym, którzy sami sobie nie poradzą.
 4. Jutro również tradycyjnie w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca o 18.00 msza św. z modlitwą o uzdrowienie z adoracją Jezusa Eucharystycznego.
 5. W tym tygodniu w czwartek przypada święto świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.
 6. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
  oraz polecamy ich Bożej Opatrzności.
 7. W środę, 13 nabożeństwo fatimskie, które napełnia nas wdzięcznością za setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.00 i Mszę Świętą o 18.00.
 8. Za tydzień tradycyjnie w 3 niedzielę miesiąca Ojcowie Jezuici przy ul. Stawiszyńskiej zapraszają pary żyjące
  w związkach niesakramentalnych na Mszę św. o 16.00.
 9. Obecnie są kontynuowane prace nad instalacją monitoringu przy kościele.
 10. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
 12. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd na misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą w sobotę
  23 marca o 13.00. Zapisy u kleryka Michała. Koszt wyjazdu 70 zł.
 13. Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać. Wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii, świetlicy dla dzieci
  i domu zakonnego polecamy w modlitwie szczególnie w czasie Eucharystii w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
 14. W tym tygodniu w środę zakończymy tegoroczną Wizytę Duszpasterską. Dla wszystkich, którzy nie mieli możliwości przyjąć wizyty duszpasterskiej z różnych powodów jest możliwość zapisania się na kolędę dodatkową we wtorek od 16.00 lub w środę od 10.00 przez cały dzień. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania lub w zakrystii po Mszy św.

Program Wizyty Duszpasterskiej na najbliższe dni i zakończenie

11.02 PONIEDZIAŁEK od 16.00               ul. Graniczna 7, 41 i 43

12.02 WTOREK od 16.00                           ul. Graniczna 2 i 45 oraz kolęda dodatkowa od 16.00

13.02 ŚRODA                                               Ul. Mickiewicza 1 od 16.00 oraz kolęda dodatkowa od 10.00

Zapisy na kolędę dodatkową w kancelarii w godzinach urzędowania lub zakrystii po mszy św.

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Helenę Pilarską, Roberta Chamny i Janinę Wiatrowską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…