Ogłoszenia 23.03.2014 r.

1.    Od dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Celem rekolekcji jest nawrócenie, a w Kościele nawrócenie dokonuje się w obliczu krzyża — słowa, które przepowiada śmierć i zmartwychwstanie Pana. W czasie tych rekolekcji ma się dokonać nasze zbawienie i tylko przyzwolenie na to słowo może sprawić, że to się stanie. Nawrócenie nie jest zależne od naszych planów. Jest ono możliwe, gdy Pan woła do nawrócenia, dlatego nie odkładaj żadnej okazji na później, bo może się już nie powtórzyć. Rekolekcje są czasem sposobnym, w którym Pan przychodzi i woła. We wszystkim jest tajemnicze prowadzenie Pana.  Spotkania rekolekcyjne: poniedziałek; wtorek; środa – godz. 8.00; 12.00; 18.00; 20.00 ( dla dłużej pracujących). Rekolekcje prowadzi ks. Michał Orlicki. Na końcu kościoła są plakaty informujące o rekolekcjach. Prosimy o wywieszenie  na tablicach ogłoszeniowych w blokach.
2.    We wtorek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Gdy stajemy wobec tego, co nam wydaje się niemożliwe lub co przerasta nasze możliwości, możemy spoglądać na Maryję, która uwierzyła w to, że u Boga nie ma nic niemożliwego. W tym dniu przeżywamy rocznicę utworzenia diecezji Kaliskiej.
3.    Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 17.15; nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o 17.15.
4.    Katechezy dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 19.00. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 w czasie katechez, będzie sprawowana uroczysta liturgia sakramentu pojednania ze spowiedzią. Liturgia o godz. 19.00 w dolnym kościele.
5.    Centrum medyczne badań profilaktycznych i przesiewowych z Poznania zaprasza na badania w środę, 9 kwietnia do przychodni lekarskiej KALINIEC – godz. 8.00 i do przychodni POLMED od godz. 15.00. Szczegóły na plakacie.  
6.    Apostolat Margaretka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 29 marca. Zapisy w biurze Radia Maryja. Są jeszcze wolne miejsca.
7.    Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na remonty dolnego kościoła i kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.
8.    W tym szczególnym czasie jesteśmy zaproszeni do jałmużny wielkopostnej. Poprzez jałmużnę chrześcijanin wyraża swoją miłość do bliźniego. Należy pamiętać, iż o jałmużnie możemy mówić tylko wtedy, kiedy wypływa z czystego serca i dobroci, nie zaś z potrzeby poklasku i chwały. 
9.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.