Ogłoszenia 15.02.2015 r.

1.    W Środę Popielcową rozpoczynamy szczególny czas – Wielki Post. Przygotowuje on nas do świąt paschalnych, „byśmy mogli wejść w ducha Jezusa Chrystusa i by dokonała się w nas przemiana serca”. Serce wskazuje na to, co człowiek myśli, pragnie i w czym upatruje ratunek, serce jest ośrodkiem życia człowieka, ale też w sercu może rodzić się bałwochwalstwo. Przeciwieństwem bałwochwalstwa jest wiara. Czas Wielkiego Postu nie tylko jest czasem zewnętrznych umartwień, lecz przede wszystkim zwracaniem się do oblicza Ojca, który stworzył nas na swój obraz i podobieństwo. Pomóc w tym mają nabożeństwa: Gorzkich Żali, Droga Krzyżowa; uczynki miłosierdzia, rekolekcje, osobista modlitwa.
2.    W Środę Popielcową Msza św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
3.    Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w Piątek Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 17.15; w Niedzielę Gorzkie Żale o 17.15.
4.    Od środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dniu Modlitw o Ducha Pokuty.
5.    W pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, 22 lutego wyruszy ulicami naszego miasta Kaliska Droga Krzyżowa. Zapraszamy wszystkich do przybycia 22 lutego na godz. 14.00 przed kościołem ojców Jezuitów.
6.    W środę, 18 lutego o godz. 18.00 Mszę św. w intencji małżeństw obchodzących w lutym rocznice małżeńskie.
7.    Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bożej Opatrzności dziękujemy za ten czas. Dziękujemy za wszystkie spotkania, wspólną modlitwę, ofiary. Zawierzamy Matce Kościoła, św. Józefowi wszystkie rodziny, każdego parafianina.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Opiekuna w nim m.in. artykuł „ Słowo Boże, na co dzień.”; „Z misji w Sudanie”; „ Caritas, czyli miłość” oraz „Dziecinne decyzje dorosłych”.