1.    Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.


2.    17.05 w środę o godz. 16.00 w czasie Mszy Świętej młodzież naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania. Uroczystości będzie przewodniczyć J.E. Ks. Bp Łukasz Buzun. Módlmy się o dary Ducha Świętego dla młodzieży.


3.    Dzisiaj uroczystość I Komunii świętej dzieci ze szkoły nr 14. Módlmy się o błogosławieństwo Boże dla dzieci i ich rodzin.


4.    W czasie rekolekcji z Maryją – Oto Matka Twoja – dokonaliśmy osobistego aktu oddania się Bogu przez Maryję. W czwartek, 18 maja o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie po rekolekcyjne. Spotkanie w dolnym kościele.  Będzie można nabyć książkę – rekolekcje Maryjne w codzienności.  Jest ona również do nabycia w zakrystii i w kancelarii.


5.    W środę została zamontowana kaseta, w której został zabezpieczony obraz Matki Kościoła. Dziękujemy Bożej Opatrzności przez przyczyną Maryi i św. Józefa za fundatorów kasety.


6.    W piątek w naszej wspólnocie zakonnej rozpoczyna się wizytacja Księdza Dyrektora Prowincjalnego Ks. Krzysztofa Baranowskiego. Prosimy o modlitwę w rozeznawaniu woli Bożej.

7.    Dzisiaj o godz. 16.45 modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny, Kościoła i rodzin


8.    Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Suma ofiar wyniosła 3594 zł.


9.    Drodzy parafianie. 20-21 maja 2017 r., w godzinach 10:00 - 17:00 równocześnie w czterech lokalizacjach: Rynek Główny w Kaliszu, Galeria Amber, Galeria Tęcza i Galeria Kalisz odbędzie się akcja rejestracji dawców komórek macierzystych szpiku pod nazwą „Ola i inni potrzebują Twojej Pomocy!”. Czternastoletnia Ola Fornalczyk jest naszą parafianką, która walczy z białaczką i aby wrócić do zdrowia potrzebuje przeszczepu szpiku. Podczas dnia dawcy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat będą mogły bezpłatnie się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych w bazie fundacji DKMS. Zajmuje ona tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza i pobraniu wymazu błony śluzowej z wewnętrznej części policzka. Szczegóły na plakacie.