Ogłoszenia 06.08.2017

1.    Przemienienie Pańskie na górze Tabor to dla Apostołów moment, gdy Mistrz uświadamia im, że jest Synem Bożym, który musi cierpieć i umrzeć dla zbawienia człowieka.

2.    W sierpniu Kościół zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu rodzin.

3.    W środę, 9 sierpnia wyrusza Piesza Kaliska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza Święta w intencji pielgrzymów szczególnie z grupy Biało-Żółtej o godz. 6.30. Zapisy u ks. Michała lub w kancelarii. W czasie zbiórki na cele organizacyjne pielgrzymki zebrano 2.080 zł. Pielgrzymi będą ogarniać swoją modlitwą wszystkich ofiarodawców w drodze na Jasną Górę. Na kratach przy wyjściu z kościoła wywieszone są puszki, do których można wrzucać intencje modlitewne dla  pielgrzymów. Spotkanie organizacyjne pielgrzymki dzisiaj o godz. 19.00 w dolnym kościele.

4.    W niedzielę, 13 sierpnia 2017 r. na Mszy św. o godz. 12.30, odbędzie się uroczyste wprowadzenie ks. Antoniego Wita w urząd Proboszcza Parafii Opatrzności Bożej. W imieniu księdza Biskupa wprowadzenia do wspólnoty parafialnej dokona dziekan II dekanatu kaliskiego, ksiądz Andrzej Chołys.

5.    W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. O godz. 17.15 różaniec. Msza Święta i procesja.

6.    Dzisiaj zbiórka do puszek na remonty kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

08 VIII – św. Dominik; 09 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein); 10 VIII – św. Wawrzyniec; 11 VIII – św. Klara