Ogłoszenia 27.08.2017

1.    Chrystus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie powołał Kościół, dla jego umocnienia zesłał Ducha Świętego, ale jego kierowanie przekazał św. Piotrowi. To na jego wierze, jak na skale, oparł funkcjonowanie wspólnoty zbawienia.
2.    W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.
3.    W pierwszy piątek spowiedź dla dorosłych i młodzieży na każdej Mszy świętej rannej
i wieczornej, dla dzieci zaś od godz. 16.30. Zachęcamy by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie i dla innych.  Odwiedziny chorych od godz. 8.00.
4.    W pierwszą sobotę , 2 września o godz. 16.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP.
5.    2 września zapraszamy do udziału w VII Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży z rodzinami od Józefa do Karmelu. Spotykamy się o 9.30 przed Sanktuarium św. Józefa. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy z podaniem PESELU w kancelarii i u ks. Damiana.
6.    16 września (w sobotę) zapraszamy dzieci w wieku 9 i więcej lat na wycieczkę do Wrocławia. W programie: nawiedzenie katedry wrocławskiej, zwiedzanie ZOO i Afrykanarium, Skytower itp. Szczegóły wyjazdu i zapisy od 3 września u ks. Damiana.
7.    Dzieci w wieku 7-14 lat zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 14.30-18.30
na zajęcia do naszej świetlicy „Wzrastanie w wierze i miłości”. Startujemy 4 września.
8.    Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i już w piątek przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku szkolnym.
9.    Od przyszłej Niedzieli rozkład godzin Mszy Świętej jak w ciągu roku; 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 16.00; 18.00.
10.    W ubiegłą niedzielę zebrano na cel charytatywny dla Karoliny Rzyśko kwotę 3.280,41zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    28 VIII – św. Augustyn,
•    29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;
•    1 IX – bł. Bronisława,
11.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
12.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……..