Ogłoszenia 10.09.2017

1.    Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych jak i grzeszników, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, do czego zachęca nas dzisiejsza liturgia słowa.
2.    Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na godzinne uwielbienie Pana przed Najświętszym Sakramentem.
3.    Na Mszy św. o godz. 11.00 poświecimy tornistry i plecaki szkolne.
4.    Również na Mszy św. o godz. 9.30 podziękowaliśmy ks. Michałowi Misiowi za trzy lata posługi duszpasterskiej w naszej parafii, do której został skierowany zaraz po święceniach kapłańskich. Na nowej placówce w Wołominie życzymy mu wszelkich łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.
5.    Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców aby zainteresowali się sprawą przygotowania sowich dzieci do Pierwszej Komunii i bierzmowania.
6.    W najbliższy czwartek 0d 16.00 do 18.00 przyjmujemy zapisy na I rok przygotowania do sakramentu bierzmowania w kancelarii parafialnej.
7.    W czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy tej okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także tym, czy my i nasi bliscy noszą symbol wiary na sobie.
8.    W środę 13 kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 i Mszę św. ku czci Matki Bożej fatimskiej z procesją wokół kościoła na zakończenie.
9.    W sobotę 16 września diecezjalna pielgrzymka ministrantów do św. Józefa. Informacje u ks. Damiana.
10.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik Opiekun.
11.    Do nabycia jest również kalendarz na 2018 rok wydany z okazji 25 lecia Caritas Diecezji Kaliskiej. Cena 5 zł.
12.    W TYM TYGODNIU:
12 IX we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
13 IX św. Jana Chryzostoma bpa i DK
14 IX święto Podwyższenia Krzyża Świętego
13.    W ubiegłą niedzielę ofiar do puszek na cele remontowo-inwestycyjne zabraliśmy 2723,10 zł. Naglącą potrzebą inwestycyjną jest umożliwienie wjazdu do kościoła górnego osobom na wózkach i rodzicom z małymi dziećmi w wózkach.
14.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
15.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
16.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……..