Ogłoszenia 24.09.2017

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego, który jest matką wszystkich kościołów w diecezji.
1.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć naszego współbrata orionistę ks. Łukasza Mikołajczyka z Brańszczyka, który razem z wolontariuszami opowie o oriońskim dziele Drabina Jakubowa, czyli duszpasterstwie i turnusach rekolekcyjnych dla osób niepełnosprawnych, chorych, w podeszłym wieku i samotnych.
2.    Za tydzień rozpoczniemy miesiąc październik, podczas którego zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z rozważaniami dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 i dorosłych oraz młodzież codziennie o godz. 17.15.
3.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 zostaną poświęcone różance dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św.
4.    W TYM TYGODNIU:
25 IX jutro wspomnienie św. bł. Władysława z Gielniowa;
27 IX w środę wspomnienie św. wince3ntego a Paulo;
28 IX w czwartek wspomnienie św. Wacława męczennika;
29 IX w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
30 IX w sobotę wspomnienie św. Hieronima, Ojca i Doktora Kościoła;
5.    Od 1 stycznia 2018 roku w naszym kościele parafialnym będą zmienione godziny sprawowanych Mszy św. W tygodniu będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Kto już zamówił Mszę św. na przyszły rok na godz.6.30 lub 7.15 w dni powszednie, te intencje będą odprawione tego samego dnia o godz.7.00. Zamówione Msze św. w niedzielę na godz. 6.30 zostają przeniesione na godz.7.00, zamówione na godz. 8.00, będą odprawione o godz.9.30. W razie jakichś pytań lub szczegółowych ustaleń, zapraszamy do kancelarii parafialnej. Zmiany te są spowodowane zmniejszoną liczbą księży, a nowy rozkład godzin usprawni życie wspólnoty zakonnej orionistów, którzy posługują w tej parafii. Prosimy o wybaczenie za wszelkie niedogodności z tym związane i dziękujemy za zrozumienie.
6.    Zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego w naszej Kaplicy Adoracji codziennie od poniedziałku do soboty. W adoracji będziemy również brać udział jako wspólnota zakonna, zwłaszcza w piątek na zakończenie adoracji i w środę około godz. 13.00. Zapraszamy do wspólnego odmawiania brewiarza i naszych modlitw zakonnych.
7.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
8.    Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca zachęcamy do złożenia ofiar do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii. Jest to związane z tym, że jako parafia zakonna jesteśmy zobowiązani do składania opłat na funkcjonowanie biskupiej kurii diecezjalnej w Kaliszu i zakonnej kurii prowincjalnej w Warszawie. Praktycznie na pokrycie tych opłat przeznaczone są tace z dwóch pierwszych niedziel.
9.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
10.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……..