Ogłoszenia 01.10.2017

1.    Dzisiaj gościmy naszego współbrata orionistę ks. Łukasza Mikołajczyka z Brańszczyka, który razem z wolontariuszami przedstawia nam oriońskie dzieło Drabina Jakubowa, czyli duszpasterstwo i turnusy rekolekcyjne dla osób niepełnosprawnych, chorych, w podeszłym wieku i samotnych.
2.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna miesiąc poświęcony Maryi, którą uczcimy przez modlitwę różańcową i naśladowaniem jej pokornej postawy Służebnicy Pańskiej.
3.    Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30, a codziennie wszystkich na godz. 17.15.
4.    Dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca.
5.    W sobotę, 7 października są organizowane wyjazdy na modlitwę Różaniec do granic z parafii św. Alberta w Kaliszu,  ul. Szeroka 47. Wyjazd o 5.45 do Szklarskiej Poręby. Koszt 50 zł. Również z bazyliki św. Józefa o godz. 4.30 do Słubic. Koszt 70 zł.
6.    Natomiast wszystkich chętnych do łączenia się w modlitwie różańcowej na granicach Polski zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę różańcową na godz. 14.00.
7.    W pierwszą sobotę miesiąca, 7 października, zapraszamy na Mszę św. ku czci Niepokalanego Seca Maryi o godz. 16.00 w dolnym kościele.
8.    Od przyszłej niedzieli w ramach duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii zapraszamy na mszę św. o godz. 16.00. Jest to również msza św. dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
9.    W niedzielę, 8 października zapraszamy po mszy św. wieczornej na godz. 19.10 do adoracyjnego uwielbienia Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
10.    Za tydzień będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski – ku czci św. Jana  Pawła. W tym dniu będzie można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia jako wsparcie kształcenia zdolnej ubogiej młodzieży. Jest to tworzenie żywego pomnika Jana Pawła II.
11.    Jutro zapraszamy na kolejne spotkanie katechetów w domu parafialnym.
12.    W TYM TYGODNIU obchodzimy:
2 X wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
4 X św. Franciszka z Asyżu;
5 X wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;
7 X Matki Bożej Różańcowej.
13.    W tygodniu również obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.15.
14.    We wtorek, 3 października będziemy mogli wyrazić wdzięczność ks. Krzysztofowi Wojtynia za lata posługi w naszej parafii i złożymy mu życzenia błogosławieństwa Bożego na nowej placówce, do której udaje się w najbliższych dniach.
15.    W ubiegłą środę delegacja z naszej parafii razem z zakonnikami wzięła udział w pogrzebie ks. Stanisława Drajczyka, budowniczego naszego kościoła parafialnego. Zapraszamy do udziału we mszy św. w jego intencji we wtorek o godz. 18.00.
16.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. W niedziele miesiąca października po każdej mszy św. i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
17.    Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca zachęcamy do złożenia ofiar do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii.
18.    Za śp. Ks. Stanisława Drajczyka, naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Zdrowaś Maryjo...Wieczny odpoczynek…