Ogłoszenia 19.11.2017

1.    Papież Franciszek w liście na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił nowe święto. W XXXIII niedzielę zwykłą cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. Trwajmy w modlitwie i solidarności miłosiernej z tymi Siostrami  i Braćmi.
2.    Również Ojciec święty Franciszek ustanowił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w Narodowym Sanktuarium świętego Józefa w Kaliszu, który potrwa od 3 grudnia 2017 do 6 stycznia 2019 roku. Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się w Sanktuarium w sobotę 2 grudnia o godz. 11.00 Mszą św., której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio. W związku z tym Rokiem od 23 listopada będziemy modlić się Nowenną do 1 grudnia po każdej mszy św.
3.    W ramach programu NOP - Nowy Obraz Parafii zapraszamy POSŁAŃCÓW na spotkanie w środę o godz. 17.30 w dolnym kościele. Trwamy w modlitwie o Posłańców i zapraszamy chętnych na spotkanie w środę. Dodatkowe informacje w zakrystii po Mszy św.
4.    W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w środę – św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego, w piątek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i jego Towarzyszy.
5.    W dniach od 24 do 27 listopada w Katedrze Kaliskiej będzie trwało Nawiedzenie Krzyża Papieskiego. Informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
6.    W każdy wtorek o godz. 17.15 będziemy modlić się na różańcu za naszych zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7.    Wyjątkowo w listopadzie w czwartą środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie.
8.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. Razem ze wspólnotą Orionistów w środę około 13.00 i w piątek o 20.00.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: dwutygodnik diecezjalny Opiekun i Przegląd Powszechny.
10.    Zapraszamy na spotkanie o godz. 18.45 rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. we wtorek ze Szkoły Podstawowej 14 i 18 w środę ze Szkoły Podstawowej 7.
11.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności. W tym tygodniu pamiętamy w modlitwie i życzeniach dla naszego pana Piotra organisty.
12.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
13.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…  Wieczny odpoczynek…