Ogłoszenia 26.11.2017

1.    W ostatnią niedzielę roku liturgicznego czcimy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również patronalne święto naszych ministrantów, którym wyrażamy wdzięczność i składamy serdeczne życzenia Bożej Miłości i radości ze służby przy ołtarzy oraz wytrwałości w regularnej służbie. Po mszy św. o godz. 11.00 ks. Damian opiekun zaprasza ministrantów z rodzicami i rodzeństwem do świetlicy na chwilę radosnego spotkania przy kawie, herbatce i ciastku.
2.    W ramach programu NOP – Nowy Obraz Parafii w tym tygodniu wyruszyli POSŁAŃCY z listami do mieszkańców naszej Parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie Posłańców i prosimy o dalszą modlitwę w ich intencji oraz o życzliwe w dalszym ciągu przyjmowanie.
3.    Również w ramach Nowej Ewangelizacji w każdy czwartek po godzinie 18.00 odwiedzają nasze mieszkania osoby z Pismem świętym, które chcą się podzielić świadectwem, jak Bóg działa w ich życiu. Bądźmy otwarci na ich świadectwo. Osoby te mają dokument z pieczęcią parafialną i podpisem proboszcza.
4.    Jak słyszeliśmy w Liście pasterskim naszego Biskupa Kaliskiego Ojciec święty Franciszek w tych czasach ostatecznych obdarował Kościół kolejnym Darem Łaski i ustanowił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w Narodowym Sanktuarium świętego Józefa w Kaliszu, który potrwa od 3 grudnia 2017 do 6 stycznia 2019 roku. Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się w Sanktuarium w sobotę 2 grudnia o godz. 11.00 Mszą św., której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio. W związku z rozpoczęciem tego Roku w dniach od 23 listopada do 1 grudnia modlimy się Nowenną po każdej mszy św.
5.    Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. razem z Apostolatem Maryjnym.
6.    W liturgii w tym tygodniu w czwartek będziemy obchodzić święto Apostoła św. Andrzeja. Jest to patron naszego współbrata ks. Andrzeja Pałki, który w tym dniu będzie obchodził swoje imieniny. Otoczmy go modlitwą i życzeniami przez cały dzień, a szczególnie na Mszy św. o godz. 18.00, którą będzie sprawował w swojej intencji, zaś po niej złożymy Solenizantowi życzenia.
7.    W dniach od 24 do 27 listopada w Katedrze Kaliskiej trwa Nawiedzenie Krzyża Papieskiego. Informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
8.    W każdy wtorek o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych, których imiona i nazwiska zostały odczytanie w minioną niedzielę o godz. 9.10.
9.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. Razem ze wspólnotą Orionistów w środę około 13.00 i w piątek o 20.00.
10.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: dwutygodnik diecezjalny Opiekun i tygodnik Przewodnik Katolicki.
11.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
12.    W tym tygodniu w I piątek miesiąca z duszpasterze udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w domach.
13.    W sobotę, 2 grudnia z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. O godz. 16.00 w dolnym kościele.
14.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent rekolekcjami, które wygłosi o. Bogdan Waliczek, paulin z Jasnej Góry. Plakat w gablocie parafialnej.
15.    Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca można będzie złożyć ofiarę do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
16.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
17.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…  Wieczny odpoczynek…