Ogłoszenia 03.12.2017

1.    Czas Adwentu rozpoczynamy rekolekcjami, czasem do duchowego przełomu, odnowy, refleksji, ruchu w kierunku nawrócenia. Towarzyszy nam o. Bogdan Waliczek paulin, którego witamy serdecznie i błogosławimy Ojcu. Rekolekcje od poniedziałku do środy o 7.15; 9.30; 16.00; 18.00 i o 20.00 dla dłużej pracujących. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. od Mszy św. o godz. 9.30.
2.    Program NOP – Nowy Obraz Parafii to program Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Rozniesiony List do Parafian – pod tytułem Ścieżki Opatrzności zawierał kartkę i zachętę, aby 6 grudnia, w dzień św. Mikołaja każdy z nas wziął udział w prostym wydarzeniu otwarcia się na sąsiada poprzez osobiste przekazanie kartki z życzeniami, a na Mszy św. w tym dniu o parę sekund przedłużył przekazanie znaku pokoju o wypowiedzenie z życzliwością i uśmiechem dodatkowych słów: dobrze, że jesteś. To ma służyć dwom wartościom: Spotkanie i Radość. Również w ramach tej odnowy zostaje wznowione parafialne pismo Skarbiec Matki Kościoła tym razem jako 4 stronicowy tygodniowy biuletyn parafialny, który będzie zawierał między innymi ogłoszenia parafialne, intencje mszalne na tydzień, oraz inne informacje dotyczące osób i życia naszej Parafii. Tygodnik można nabywać na stolikach z tyłu kościoła za ławkami. Można złożyć dobrowolną ofiarę.
3.    Jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy Wspólnotę Różańcową na Mszę św. o godz. 16.00 w dolnym kościele.
4.    Z okresem Adwentu są związane msze roratnie – ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku na godz. 6.30. Na Roraty przychodzimy ze światełkami, lampionami. W poniedziałki i piątki po Roratach zapraszamy na Śniadanko Roratnie w świetlicy.
5.    W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00, a także wspominać: w poniedziałek – św. Barbarę, patronkę garbników; w środę – św. Mikołaja; w czwartek – św. Ambrożego, patrona m.in. pszczelarzy. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek w sanktuarium św. Józef modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia.
6.    W piątek, 8 grudnia zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski o godz. 12.00 w dolnym kościele.
7.    W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Chwały - uwielbienie Boga przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej.
8.    Za tydzień o 16.00 w salce Radia Maryja Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
9.    Również w przyszłą niedzielę, 10 grudnia dzieci i młodzież ze świetlicy przeprowadzą po Mszach św. przedpołudniowych Kiermasz świec bożonarodzeniowych wykonanych przez uczestników świetlicy. Każda świeca to cegiełka na dofinansowanie udziału dzieci w „Feriach z Bogiem” w górach w lutym przyszłego roku.
10.    Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Można będzie złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
11.    Można nabywać opłatki wigilijne na nasze stoły wigilijne Są one rozprowadzane tylko przy kościele i w kancelarii. Nikt nie jest upoważniony przez Parafię do rozprowadzania opłatków. Można też nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. mała i 15 zł. duża oraz kartki Bożonarodzeniowe.
12.    W nawie bocznej za kaplicą Matki Kościoła można zabrać Tytkę Charytatywną, napełnić ją z miłością i odnieść do kościoła. Będą one przekazane przed Świętami na terenie parafii osobom cierpiącym niedostatek.
13.    W każdy wtorek o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych, których imiona i nazwiska zostały odczytanie w minioną niedzielę o godz. 9.10.
14.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. Razem ze wspólnotą Orionistów w środę około 13.00 i w piątek o 20.00.
15.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne.
16.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
17.    Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na fundusz remontowo-inwestycyjny w naszej parafii.
18.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
19.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…  Wieczny odpoczynek…