Ogłoszenia 10.12.2017

1.    Liturgia dzisiejszej niedzieli prowadzi nas do wniosku, że nie ma adwentowego czuwania bez Jana Chrzciciela – człowieka, który podjął się trudu głoszenia chrztu nawrócenia na odpuszczenie grzechów.
2.    Dla naszej odnowy duchowej i całej parafii przeżyliśmy rekolekcje adwentowe. Niech te ćwiczenia duchowe przygotują nas do dobrego przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego.
3.    Zapraszamy na msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W poniedziałki i piątki po Roratach zapraszamy na Śniadanko Roratnie w świetlicy.
4.    Dzisiaj jak co miesiąc zapraszamy na Godzinę Chwały - uwielbienie Boga przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej.
5.    Dzisiaj w drugą niedzielę  – Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin w salce Radia Maryja o 16.00.
6.    Szlachetna Choinka – pomoc dzieciom. Szczegóły u ks. Damiana
7.    W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w środę – św. Łucję, w czwartek – św. Jana od Krzyża.
8.    Z okazji dzisiaj obchodzonego kolejnego Dnia Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, można również złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
9.    Dzisiaj dzieci i młodzież ze świetlicy przeprowadzają po Mszach św. przedpołudniowych Kiermasz świec bożonarodzeniowych wykonanych przez uczestników świetlicy. Każda świeca to cegiełka na dofinansowanie udziału dzieci w „Feriach z Bogiem” w górach w lutym przyszłego roku.
10.    Za tydzień Fundacja Ks. Orione Czyńmy Dobro będzie rozprowadzać ozdoby świąteczne, z których dochód przeznaczony będzie na wsparcie podopiecznych Fundacji
11.    Można nabywać opłatki wigilijne na nasze stoły wigilijne Są one rozprowadzane tylko przy kościele i w kancelarii. Nikt nie jest upoważniony przez Parafię do rozprowadzania opłatków. Można też nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. mała i 15 zł. duża oraz kartki Bożonarodzeniowe.
12.    Jutro spotkanie lokalnej grupy Oriońskiego Ruchu Świeckiego o godz. 19.00 w domu zakonnym.
13.    Również jutro zapraszamy Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną na spotkanie o godz. 19.00 w świetlicy.
14.    Od jutra można przynosić zapełnioną Tytkę Charytatywną i inne, które będą przekazane przed Świętami na terenie parafii osobom cierpiącym niedostatek.
15.    W każdy wtorek o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych, których imiona i nazwiska zostały odczytanie w minioną niedzielę o godz. 9.10.
16.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. Razem ze wspólnotą Orionistów w środę około 13.00 i w piątek o 20.00.
17.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne. Parafialny tygodnik Skarbiec Matki Kościoła można zabrać ze stolików za ławkami.
18.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
19.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
20.    Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej INTER-MED zaprasza na badania USG odpłatne w cenie 55 zł. w przychodni ARSMEDICA przy ul. Skalmierzyckiej 1 jutro w poniedziałek 11 grudnia od godz. 14.00 i w środę 13 grudnia do przychodni lekarskiej KALINIEC przy ul. Młynarskiej 16A również od godz. 14.00. Bliższe szczegóły w gablocie parafialnej.
21.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…  Wieczny odpoczynek…