Ogłoszenia 17.12.2017

1.    Różowy kolor szat liturgicznych przypomniał nam bardzo wyraźnie, że dziś już trzecia niedziela Adwentu. W związku z tym coraz mniej czasu pozostało nam na jak najlepsze przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To dzisiejsze przypomnienie ma nas mobilizować do jak najlepszego wykorzystania pozostałych jeszcze dni.
2.    Zapraszamy na mszę roratnią o godz. 6.30, w czasie której razem z Najświętszą Maryją Panną i św. Józefem oczekujemy na narodzenie Jezusa Chrystusa. Do szczególnego udziału zachęcamy niewiasty w stanie błogosławionym, oczekujące na narodzenie dziecka oraz dzieci, które w  poniedziałek i piątek po Roratach zapraszamy również na Śniadanko Roratnie w świetlicy.
3.    Za tydzień Wigilia, czas w którym nikt nie powinien być sam, dlatego zechciejmy zorientować się wśród naszej rodziny, sąsiadów, kogo z nich możemy zaprosić na wieczerzę wigilijną. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30. Nie będzie msz św. o godz. 16.00 i 18.00.
4.    Możemy zgłaszać w kancelarii parafialnej małżeństwa obchodzące rocznice i jubileusze małżeńskie. Msza św. w intencji tych małżeństwa w dniu 26 grudnia o godz. 12.30.
5.    W naszym kościele od wtorku będą przygotowania do koncertu kolędowego, który odbędzie się w czwartek o godz. 18.00
6.    Fundacja Ks. Orione Czyńmy Dobro rozprowadza ozdoby świąteczne, z których dochód przeznaczony będzie na wsparcie podopiecznych Fundacji
7.    Można nabywać opłatki wigilijne na nasze stoły wigilijne Są one rozprowadzane tylko przy kościele i w kancelarii. Nikt nie jest upoważniony przez Parafię do rozprowadzania opłatków. Można też nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. mała
i 15 zł. duża oraz kartki Bożonarodzeniowe.
8.    Od jutra osoby zgłoszone mogą przyjść po zapełnioną Tytkę Charytatywną. Prosimy również o zgłoszenie cierpiących niedostatek mieszkańców naszej parafii, którzy nie mogą sami przyjść do kościoła, aby taką pomoc zanieść im do domu.
9.    W każdy wtorek o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych, których imiona i nazwiska zostały odczytanie
w minioną niedzielę o godz. 9.10.
10.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. Razem ze wspólnotą Orionistów w środę około 13.00 i w piątek o 20.00.
11.    W trzecią środę miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00.
12.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne. Parafialny tygodnik Skarbiec Matki Kościoła można zabrać ze stolików za ławkami.
13.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
14.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…  Wieczny odpoczynek…