Ogłoszenia 07.01.2018

1.    Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu. Stąd uroczyste przeżycie tego dnia dziś, wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w ramach Roku Świętego Józef i zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za misję głoszenia innym Chrystusa.
2.    W tym dniu warto również przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie mszy dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców. Zgłaszający przy kolejnym spotkaniu dostarczają akt urodzenia dziecka (powinien to być dokument w języku polskim) i zaświadczenia dla chrzestnych (z ich parafii zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę (jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę); a osoba, która założyła rodzinę żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Zgłoszenia chrztu dokonujemy w kancelarii parafialnej. Przed chrztem rodzice i chrzestni uczestniczą w jednej katechezie przed chrzcielnej w II lub IV sobotę miesiąca o godz. 17.00.
3.    Kończymy okres Narodzenia Pańskiego, ale wystrój świąteczny i śpiewanie kolęd możemy zachować do 2 lutego.
4.    Zaczynamy myśleć już o liturgii czasu Wielkiego Postu i Liturgii Triduum Paschalnego. Jak co roku zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się do Liturgii.
5.    Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
6.    W każdy wtorek stycznia o godz. 17.15 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach z minionej niedzieli.
7.    W sobotę 13 stycznia Msza św. Fatimska. Różaniec o godz. 17.15.
8.    Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na mszę św. dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi o godz. 16.00.
9.    Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do adoracyjnego uwielbienia Jezusa Chrystusa w postaci eucharystycznej.
10.    Za tydzień w niedziele dzieci z e świetlicy podczas mszy św. o godz. 11.00 przedstawią jasełka. Będą też po każdej mszy św. zbierać ofiary na dofinansowanie „Ferii z Bogiem”.
11.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy w dni powszednie od poniedziałku do soboty w godz. Od 7.45 do 17.45.
12.    Dzisiejsze ofiary składane do puszek w pierwszą niedzielę miesiąca przeznaczone są na remonty i inwestycje w naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i polecamy was naszym modlitwom.
13.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
14.    Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich polecamy naszej modlitwie szczególnie w czasie Eucharystii w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
15.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…  Wieczny odpoczynek…
16.    W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska. Tradycyjna Kolęda w dni powszedni od godz. 16.00 a w sobotę od godz. 10.00. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym mieszkaniu oczekuje się na duszpasterza. Prosimy stół nakryć białym obrusem, na stole umieścić Pismo św., krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę, prosimy przygotować również zeszyty od religii. Módlmy się w intencji wszystkich parafian, aby nasze spotkania w czasie wizyty duszpasterskiej owocowały wzrostem wiary, nadziei i miłości.
Program Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:  
    08.01 Poniedziałek od godz. 16.00: ul. Górnośląska 51, 57, 59 i 59A;
09.01 Wtorek od godz.16.00: ul. Górnośląska 61, 61A i 63;
10.01 Środa od godz. 16.00: ul Górnośląska 67 i 69;
11.01 Czwartek od godz. 16.00: ul. Górnośląska 63A, 65 i 73;
12.01 Piątek od godz. 16.00: ul. Górnośląska 75 i 77;
13.01 Sobota od godz. 10.00: ul. Górnośląska 79 oraz ul. Bogumiła i Barbary 1;
15.01 Poniedziałek od godz. 16.00: ul. Górnośląska 83 oraz Bogumiła i Barbary 2 i 3;