Ogłoszenia 14.01.2018

1.    Pośród wielu rodzajów powołań jedno łączy nas wszystkich, i nieważne ile mamy lat, pieniędzy czy ile i jakich grzechów. Jest to powołanie do świętości, które zapoczątkował w nas Bóg poprzez chrzest.
2.    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.
3.    Również dzisiaj dzieci ze świetlicy podczas mszy św. o godz. 11.00 przedstawią jasełka. Będą też po każdej mszy św. zbierać ofiary na dofinansowanie „Ferii z Bogiem”, a po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do adoracyjnego uwielbienia Jezusa Chrystusa w postaci eucharystycznej.
4.    We wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
5.    W trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy na mszę św. o 16.00 osoby z niepełnosprawnością oraz ich rodziny, a po mszy św. wieczornej na uwielbienie Jezusa eucharystycznego o 19.00.
6.    W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał kolejny Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Myślą przewodnią są słowa: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6). W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
7.    W niedzielę 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia – Dzień Dziadka.
8.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy w dni powszednie od poniedziałku do soboty w godz. Od 7.45 do 17.45. Razem ze wspólnotą zakonną orionistów zapraszamy w środę o godz. 13.00.
9.    W tym tygodniu patronują nam: 17 I – św. Antoni; 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar biskup przemyski; 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica.
10.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
11.    Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich polecamy naszej modlitwie szczególnie w czasie Eucharystii w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
12.    Dzięki ofiarom składanym w pierwsze niedziele miesiąca na cele remontowo inwestycyjne w naszej parafii w minionym tygodniu zostały i uruchomione dzwony. Koszt remontu mechanizmów i napędu elektrycznego wyniósł 8400 zł.
13.    W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska. Tradycyjna Kolęda w dni powszedni od godz. 16.00 a w sobotę od godz. 10.00. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym mieszkaniu oczekuje się na duszpasterza. Prosimy stół nakryć białym obrusem, na stole umieścić Pismo św., krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę, prosimy przygotować również zeszyty od religii. Módlmy się w intencji wszystkich parafian, aby nasze spotkania w czasie wizyty duszpasterskiej owocowały wzrostem wiary, nadziei i miłości.
Program Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
15.01 Poniedziałek od godz. 16.00 ul. Górnośląska 83 oraz Bogumiła i Barbary 2 i 3;
16.01 Wtorek od godz.16.00 ul. Bogumiła i Barbary 4 i 5 oraz ul. Podmiejska 3 i 5;
17.01 Środa od godz. 16.00 ul. Bogumiła i Barbary 6, 7 i 10 oraz ul. Podmiejska 7;
18.01 Czwartek od godz. 16.00 ul. Podmiejska 9, Żabia, Bema, Kielecka, Słowackiego oraz Urzędnicza 1, 1A i 3;
19.01. Piątek od godz. 16.00 ul. Bogumiła i Barbary 9 i 13; Do Strugi, Kulisiewicza, Reja i Kochanowskiego;
20.01 Sobota od godz. 10.00 ul. Podmiejska 11 oraz Bogumiła i Barbary 12;
22.01. Poniedziałek od godz. 16.00 ul. Podmiejska 15 oraz Bogumiła i Barbary 14.
14.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…  Wieczny odpoczynek…