Ogłoszenia 18.02.2018

1.    Rekolekcjami parafialnymi rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu wdzięczni, że jesteśmy napełnieni Duchem Świętym i wspierani orędownictwem św. Józefa w tym Nadzwyczajny Roku. Idźmy odważnie za Słowem Bożym, które wzywa nas do uwierzenia i nawrócenia.
2.    Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.30 ogólna dla wszystkich a zwłaszcza dla seniorów naszej parafii, 16.30 dla dzieci, 17.15 parafialna dla wszystkich i o 19.15 dla młodzieży i dłużej pracujących, a w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.
3.    W ramach przeżywanego wstępnego roku realizacji Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii, 21 lutego 2018 przyjedzie ks. Stanisław Zając, który wprowadził nas w ten Program. Zapraszamy wszystkich Posłańców, którzy roznosili Listy do Parafian i wszystkich chętnych do włączenia się do roli Posłańca na spotkanie z ks. Stanisławem Zającem w środę, 21.02.2018 o godz. 17.00 w Świetlicy w ogrodzie. Miejmy w sercu intencje modlitwy o odnowę naszej parafii, czyli odnowę naszych serc i o nowych POSŁAŃCÓW.
4.    Bracia i siostry z I wspólnoty neokatechumenalnej w naszej parafii składają Wyznanie wiary. Zapraszamy w każdą niedzielę na mszy św. o godz. 9.30 oraz w poniedziałki i czwartki podczas Liturgii Nieszporów w dolnym kościele o godz. 18.45.
5.    W tym tygodniu w czwartek 22 lutego przypada święto katedry św. Piotra w Rzymie. Zachęcamy do modlitwy w intencji papieża Franciszka.
6.    W piątek 23 lutego papież Franciszek zaprasza do modlitwy i postu w intencji pokoju zwłaszcza w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.
7.    Za tydzień w II niedzielę  W. Postu „Ad gentes” pamiętamy o misjonarzach i będzie można wesprzeć ofiarami do puszek dzieło ewangelizacji.
8.    Również w tym tygodniu przypada 3 środa miesiąca, dlatego zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie.
9.    Dzisiaj zapraszamy na XXIX Drogę Krzyżową ulicami Kalisza. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przed Sanktuarium Jezusa Miłosiernego u ks. Jezuitów, ul. Stawiszyńska 2.
10.    Ks. Sławomir Kostrzewa proboszcz parafii Świętej Rodziny na Rogatce zaprasza na przygotowanie do małżeństwa, które rozpocznie się w środę 7 marca mszą świętą o godz. 18.00. Spotkania będą odbywać się w środy i czwartki przez 3 tygodnie 8,14,15,21,22 marca – od 19.00 do 20.30 w Domu Parafialnym przy ul. Harcerskiej 1A oraz w sobotę 24 marca od godz. 9.00 do 17.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii w Parafii Św. Rodziny.
11.    Obecnie są kontynuowane prace nad dokończeniem ikon w dolnym kościele.
12.    W miesiącu lutym nie będzie spotkania parafialnej grupy Oriońskiego Ruchu Świeckiego ze względu na trwającą wizytę duszpasterską.
13.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
14.    Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać. Wszystkich polecamy naszej modlitwie szczególnie w czasie Eucharystii w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
15.    W tym tygodniu zakończymy Wizytę Duszpasterską. Dziękujemy za okazane wszelkie dobro i życzliwość.  Jutro od godz. 16.00 odwiedzimy ul. Staszica 1, 2, 4, 6 (1 ks.); Staszica – numery parzyste i nieparzyste i ul. Harcerska 10 i 12 (1 ks.). W zakrystii można zapisywać się na dodatkową kolędę, gdy ktoś nie miał możliwości przeżycia wizyty duszpasterskiej w dniu kolędy. We wtorek, 20 lutego - godz. 16.00 na zaproszenia.
16.    W niedzielę w górnym kościele a w dni powszednie w dolnym można składać dary z okazji Świąt Wielkiej Nocy dla uboższych naszych braci i sióstr w parafii.
17.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…  Wieczny odpoczynek…