Ogłoszenia 25.02.2018

1.    W ramach przeżywanego wstępnego roku realizacji Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii przyjedzie ks. Stanisław Zając, który wprowadził nas w ten Program. Zapraszamy wszystkich Posłańców, którzy dokonali Bożego Dzieła i roznosili Listy do Parafian i wszystkich chętnych do włączenia się do roli Posłańca na spotkanie z ks. Stanisławem Zającem w środę, 21.02.2018 o godz. 17.00 w Świetlicy w ogrodzie. Miejmy w sercu intencje modlitwy o odnowę naszej parafii, czyli odnowę naszych serc i o nowych POSŁAŃCÓW.
2.    Bracia i siostry z I wspólnoty neokatechumenalnej w naszej parafii składają Wyznanie wiary. Zapraszamy w każdą niedzielę na mszy św. o godz. 9.30 oraz w poniedziałki i czwartki podczas Liturgii Nieszporów w dolnym kościele o godz. 18.45.
3.    Abraham, gotowy złożyć w ofierze życie własnego syna, jest zapowiedzią jedynego wydarzenia w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego Syna za zbawienie człowieka.
4.    My sami musimy jedynie odpowiedzieć, czy dar zbawienia otrzymany w sakramencie chrztu chcemy przyjąć i pomnożyć go, aby zbawienie stało się udziałem naszym i naszych bliskich. Jednym z uczynków postnych jest modlitwa,; zechciejmy tak sobie zorganizować swoje zajęcia, aby w tym okresie znaleźć czas na bardziej rozbudowaną i żarliwą modlitwę.
5.    Dzisiaj czwarta niedziela miesiąca. O 16.00 – Msza św. z udziałem Apostolatu Maryjnego. A za tydzień w pierwszą niedziele miesiąca o 16.00 - Msza św. dla Kół Różańcowych – w dolnym kościele.
6.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne Nabożeństwa w Wielkim Poście – Piątek - Droga Krzyżowa o godz. 9.30 dla seniorów; 16.30 dla dzieci; 17.15 parafialna, 19.30 dla młodzież i dłużej pracujących. Niedziela Gorzkie żale o godz. 17.15.
7.    Ks. Sławomir Kostrzewa proboszcz parafii Świętej Rodziny na Rogatce zaprasza na przygotowanie do małżeństwa, które rozpocznie się w środę 7 marca mszą świętą o godz. 18.00. Spotkania będą odbywać się w środy i czwartki przez 3 tygodnie 8,14,15,21,22 marca – od 19.00 do 20.30 w Domu Parafialnym przy ul. Harcerskiej 1A oraz w sobotę 24 marca od godz. 9.00 do 17.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii w Parafii Św. Rodziny.
8.    Obecnie na tym etapie zostały zakończone prace nad ikonami w dolnym kościele. Koszt wykonanej ostatnio pracy i materiałów wyniósł 8732 złote. Następny etap to pomalowanie sufitu i filarów przy ikonach oraz złocenie.
9.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i msza św. o godz. 16.30.  Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.15. W czwartek modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa.
10.    W sobotę 3 marca o godz. 16.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP. 
11.    W tym tygodniu zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską, czyli tradycyjna kolędę. Dziękujemy bardzo za wspólną modlitwę, za życzliwe przyjęcie.
12.    W niedzielę w górnym kościele a w dni powszednie w dolnym można składać dary z okazji Świąt Wielkiej Nocy dla uboższych naszych braci i sióstr w parafii.
13.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
14.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Wiesława Dobrowolska, Kazimiera Bajer, Zofia Zielińska, Stanisław Nowak, Alicja Kubiak, Michał Staszak, Paweł Naskręcki i Tadeusz Erentraud pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…  Wieczny odpoczynek…