Ogłoszenia 18.03.2018

1.    Od dzisiejszej niedziela liturgia słowa będzie się koncentrowała na męce Chrystusowej. Stąd już dziś mogą być zwyczajowo zasłonięte obrazy i krzyże, które mają nam przypominać również o powściągliwości i umartwieniu wzroku w tym końcowym już okresie Wielkiego Postu.
2.    Dzisiaj po każdej mszy św. Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro rozprowadza ozdoby wielkanocne: stroiki i kartki świąteczne. Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc cierpiącym rodzinom w Syrii. Więcej informacji: www.czynmydobro.pl
3.    Jutro w poniedziałek, 19.03 obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona mężów, ojców, rodziny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00, a także do pielgrzymowania do Sanktuarium.
4.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne Nabożeństwa w Wielkim Poście – Piątek - Droga Krzyżowa o godz. 9.30 ogólna, zwłaszcza dla seniorów; 16.30 dla dzieci; 17.15 parafialna, o 19.15 dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem i dłużej pracujących. Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
5.    Bracia i siostry z I wspólnoty neokatechumenalnej w naszej parafii składają Wyznanie Wiary. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 12.30.
6.    Od poniedziałku do środy swoje rekolekcje wielkopostne będą przeżywać dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkania rekolekcyjne o godz. 8.30 – klasy VI i VII; 10.00 – klasy IV i V oraz o 11.30 dzieci młodsze z klas I, II i III. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
7.    We wtorek o godz. 17.15 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
8.    W soboty o godz. 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę. Zapraszamy również chętnych chłopców do pełnienia tej służby przy ołtarzu.
9.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
10.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun nasz Skarbiec Matki Kościoła.
12.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
13.    Zachęcamy do składania darów na wielkopostną jałmużnę w postaci artykułów, które zostaną przekazane dla ubogich w naszej parafii.
14.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
15.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Eleonora Popiołek, Wanda Krysińska, Janina Antoszczyk oraz Jan Nowak. Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo…  Wieczny odpoczynek….