Ogłoszenia 25.03.2018

1.    Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W dzisiejszą Niedzielę Męki Pańskiej podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci (będą) przeżywały pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy i poświęcenie palm, zaś bracia z I wspólnoty neokatechumenalnej przed mszą św. o godz. 12.30 otrzymają (otrzymali) palmy jako znak gotowości na męczeństwo za wyznawaną wiarę w Jezusa Chrystusa i uroczyście odśpiewają (odśpiewali) Wyznanie Wiary podczas mszy św. o 12.30.
2.    W środę 28 marca Kaliska Noc Konfesjonałów – w naszym kościele spowiedź od godz. 19.00 – 24.00. W Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek w naszej parafii spowiedź od godz. 17.30.
3.    Przygotowujemy się do przeżywania Świętego Triduum Paschalnego. W liturgii przez słuchanie Słowa i sprawowanie znaków celebrujemy Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tych dniach nie ma porannych mszy św.
4.    WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Zapraszamy na Liturgię Godzin o godz. 7.00 i na Mszę Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o godz. 18.00.
5.    WIELKI PIĄTEK – w tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Czujemy się zjednoczeni z Chrystusem uwięzionym w Ciemnicy, ciepiącym na Drodze Krzyżowej i umierającym na Krzyżu. Liturgia Godzin o godz. 7.00 przy Ciemnicy. O godz. 9.30 zapraszamy na ostatnią Drogę Krzyżową. O 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wieczorem zgromadzimy się na liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00. O godz. 21.00 odśpiewamy po raz ostatni Gorzkie Żale.
6.    WIELKA SOBOTA. W Wielką Sobotę czuwanie przy grobie Jezusa Chrystusa rozpoczniemy o godz. 7.00 Liturgią Godzin. Adoracja przy Grobie do godz. 18.00. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 16.00. W tym czasie można będzie również skorzystać ze spowiedzi św. Na miejscu święcenia pokarmów będzie wystawiony kosz, do którego można będzie składać świąteczne dary dla ubogich.
7.    WIGILIA PASCHALNA. Jest to jedyna niepowtarzalna noc, gdyż właśnie tej nocy Chrystus przeszedł ze śmierci do życia – zmartwychwstał, i wyzwolił nas z niewoli grzechu i śmierci. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.30 i zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. W czasie tej liturgii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec.
8.    NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Msze św. o godz. 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 16.00.
9.    Poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze Święte jak w niedzielę o godz. 7.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00. O godz. 12.30 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą jubileusze. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej. Nie ma mszy św. o godz. 16.00.
10.    Prosimy o pomoc w dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Zapraszamy w poniedziałek, 26 marca po mszy świętej o godz. 18.00.
11.    Przy bocznych ołtarzach wystawione są kosze na wielkopostną jałmużnę w postaci artykułów, które zostaną przekazane dla ubogich w naszej parafii.
12.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
13.    Jutro w poniedziałek o godz. 19.00 w Sali świetlicy we ogrodzie spotkanie Rady Parafialnej i ekonomicznej
14.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun oraz nasz tygodnik Skarbiec Matki Kościoła.
15.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
16.    Dzisiaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy na koncert pasyjny zespołu Yugo Nostalgia, który też towarzyszy nam podczas mszy św.
17.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
18.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
19.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Natalię Janicką, Marię Jędraszczyk, Marię Malczewską, Annę Filipiak, Tadeusza Olczaka, Edmunda Sołtysiaka i Tomasza Janickiego……. Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….