Ogłoszenia 01.04.2018

1.    Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Święta Paschalne są czasem radości z powodu nowego życia, które stale w nas się odradza dzięki tajemnicy Jezusa Chrystusa w jego Kościele. To On – ukrzyżowany i zmartwychwstały Pan – otwiera przed nami przedziwną perspektywę życia, które przechodzi przez doświadczenia krzyża i grobu, by rozbłysnąć światłem i mocą zmartwychwstania. Życzymy naszym parafianom, gościom najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem.
2.    Celebracja Wielkiej Nocy trwa przez całą oktawę, w tym czasie każdego dnia celebrujemy wydarzenia wielkanocne. Msze dziś o godz. 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 16.00. Msza św. w intencji małżeństw przeżywających rocznice i jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa w poniedziałek wielkanocny o godz. 12.30.
3.    Oktawa Wielkanocy zakończy się w przyszłą niedzielę uroczystością Miłosierdzia Pańskiego, którą ustanowił papież Jan Paweł II.
4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w bazylice św. Józefa modlitwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego. W I piątek, 6 kwietnia kapłani udadzą się do chorych.
5.    We wtorek 3 kwietnia imieniny obchodzi ks. Ryszard Szurek. Solenizanta polecamy naszej modlitwie na mszy św. o godz. 18.00.
6.    Msza św. z udziałem Koła Żywego Różańca wyjątkowo w tym miesiącu w drugą niedzielę kwietnia.
7.    W środę 4 kwietnia zapraszamy na wielkanocne spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, które rozpocznie się Eucharystią o godz. 19.00 w dolnym kościele.
8.    W sobotę, 7 kwietnia zapraszamy pielgrzymów i dobrodziejów Oriońskiej Biało-żółtej  grupy pielgrzymkowej na wielkanocne spotkanie, które rozpoczniemy eucharystią o godz. 18.00 po której zapraszamy na agapę do świetlicy.
9.    Dziękujemy za wspólnotę modlitwy w czasie Triduum Paschalnego. Współbraciom za posługę słowa i sakramentu, za troskę o wystrój świątyni i domu zakonnego, służbie liturgicznej, scholii, osobom przygotowującym wystrój naszej świątyni, a także paniom pracującym na rzecz domu zakonnego i w kuchni za smaczne przygotowanie potraw świątecznych.
10.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
11.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
12.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
13.    Życzymy naszym Parafianom i Gościom najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem.
14.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Jadwigę Mazurek-Żarnecką, Henryka Kolasińskiego i Mieczysława Baś. Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
Na radosne przeżywanie Zmartwychwstania Chrystusa Pana przyjmijcie Boże błogosławieństwo.