Ogłoszenia 15.04.2018

1.    W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Podczas Niedzieli Biblijnej wierni otrzymają fragmenty Listu do Rzymian do osobistego rozważania i aktualizowania w swoim życiu. Czujmy się zachęceni do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych
2.    W środę 18 kwietnia zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00
3.    Dnia 10/11.05 (czwartek/piątek) na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie Rodziny Oriońskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć tej szczególnej modlitwy we wspólnocie z ks. Orione. Zgłoszenia na wyjazd do ks. Damiana i ks. Andrzeja oraz w kancelarii parafialnej. Koszt 40 zł.W sobotę 2 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na czuwanie do Lednicy. Informacje i zapisy u ks. Andrzeja i ks. Damiana.
4.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
5.    W niedziele 13, 20 i 27 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o godz. 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian.
6.    W miniony poniedziałek złodziej wtargnął do zakrystii i ukradł klucze do kościoła. Koszt koniecznej wymiany wszystkich zamków i kłódek w wejściu głównym do kościoła wyniósł ponad 1000 zł. Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
7.    W zakrystii i w kancelarii można nabyć płytę muzyczną z błogosławieństwem ks. Damiana Laskowskiego pod tytułem PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. Cena płyty 25 zł. A dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze świetlicy WAKACJE Z BOGIEM.
8.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
9.    We wtorek 17 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie rodziców dzieci ze szkół podstawowych nr 14 i 18 przed tegoroczną pierwszą komunią świętą o godz. 18.45. Spotkanie dla szkoły podstawowej nr 7 w czwartek 19 kwietnia o godz. 18.45 również w dolnym kościele o godz. 18.45.
10.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
11.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
12.    Życzymy naszym Parafianom i Gościom najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem.
13.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Wiesławę Skrzypek, Barbarę Wielgosz, Lucjana Olczak, Janinę Bielecką, Jolantę Woldańską. Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
Posłuchajmy jeszcze słów zachęty i promocji na temat książki pani Wandy Półtawskiej….prosimy bardzo…