Ogłoszenia 22.04.2018

1.    W dzisiejszą niedzielę zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Przez cały tydzień módlmy się o powołania do służby Bożej w Kościele.
2.    Jutro w poniedziałek 23 kwietnia, będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, zaś w środę 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty.
3.    W ramach Roku Świętego Józefa wszystkie parafie diecezji kaliskiej uczestniczą w pielgrzymce do sanktuarium. Nasza parafia jest zaproszona do uczestnictwa w pielgrzymce w sobotę 28 kwietnia. Zgromadzimy się przy kościele o godz. 10.00 i o 10.15 wspólnie wyruszymy do Sanktuarium, aby o 11.00 uczestniczyć w uroczystym odsłonięciu Obrazu, wysłuchać konferencji zakończonej nabożeństwem ku czci św. Józefa z odczytaniem naszych próśb i podziękowań, które złożymy przed nabożeństwem. O godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. ku czci św. Józefa z aktem zawierzenia parafii i pielgrzymów. Po Mszy św. wspólny posiłek dla pielgrzymów przy bazylice. Można również indywidualnie zwiedzić bazylikę z przewodnikiem o godz. 10.00 lub o 14.00 po posiłku. Grupy parafialne prosimy o ustawienie się z chorągwiami.
Ramowy plan Pielgrzymki
Od 10.00 do 11.00 – możliwość zwiedzania bazyliki z oprowadzeniem
11.00- uroczyste odsłonięcie obrazu św. Józefa i powitanie pielgrzymów przez ks. kustosza
11.10    – konferencja
11.40 – nabożeństwo do św. Józefa (w formie próśb i podziękowań zebranych od pielgrzymów na
        kartkach) z modlitwą Nadzwyczajnego Roku św. Józefa Kaliskiego
12.00- Msza św. z homilią z aktem zawierzenia parafii i pielgrzymów
13.00– wspólny posiłek przy bazylice
Od 14.00 - możliwość zwiedzania bazyliki z oprowadzeniem
4.    W niedzielę 29 kwietnia w Polsce będzie obchodzony kolejny Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego podczas II wojny światowej. Informacje na plakacie w wejściu do kościoła.
5.    Dnia 10/11.05 (czwartek/piątek) na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie Rodziny Oriońskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć tej szczególnej modlitwy we wspólnocie z ks. Orione. Zgłoszenia na wyjazd do ks. Damiana w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Koszt 40 zł.
6.    W sobotę 2 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na czuwanie do Lednicy. Informacje i zapisy u ks. Andrzeja i kl. Piotra.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki.
8.    W niedziele 13, 20 i 27 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o godz. 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian.
9.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
10.    W zakrystii i w kancelarii można nabywać płytę muzyczną z błogosławieństwem ks. Damiana Laskowskiego pod tytułem PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. Cena płyty 25 zł. A dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze świetlicy WAKACJE Z BOGIEM.
11.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
12.    W związku ze zgłoszeniem pojedynczych osób o konieczności przyjmowania komunii św. z obniżoną zawartością glutenu informujemy, że jest taka możliwość i prosimy o kontakt w zakrystii po mszy św.
13.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
14.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
15.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: …..Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….