Ogłoszenia 29.04.2018

1.    W dzisiejszą niedzielę 29 kwietnia w Polsce obchodzimy kolejny Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego podczas II wojny światowej. Informacje na plakacie w wejściu do kościoła.
2.    We wtorek rozpoczniemy miesiąc maj związany z nabożeństwami ku czci Najświętszej Maryi Panny. W wielu miejscach wierni gromadzą się przy figurach i krzyżach przydrożnych, aby w ten sposób uczcić Matkę Bożą. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszej parafii na godz. 17.30.
3.    We wtorek 1 maja odbędzie się XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do św. Józefa pd hasłem: „Ufajmy w przemożne wstawiennictwo św. Józefa”. Zbiórka o godz. 11.30 zaś o 12.00 Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza kaliskiego J E ks. biskupa Edwarda Janiaka.
4.    W czwartek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msze Święte o godz. 7.00, 9.30; 11.00 i 18.00.
5.    W tym tygodniu czcić będziemy: we wtorek 1 maja – św. Józefa, rzemieślnika; w środę – św. Atanazego a w piątek 4 maja – św. Floriana, patrona strażaków.
6.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w bazylice św. Józefa modlitwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego. W I piątek 4 maja lub według indywidualnych uzgodnień kapłani udadzą się chorych z posługą sakramentalną.
7.    Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej o 16.30 i msza św. o godz. 17.00.
8.    W pierwszą sobotę miesiąca 5 maja Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 16.00 w dolnym kościele.
9.    W pierwszą niedzielę miesiąca 6 maja o 16.00 - Msza św. dla Kół Różańcowych w dolnym kościele.
10.    Dnia 10/11.05 (czwartek/piątek) na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie Rodziny Oriońskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć tej szczególnej modlitwy we wspólnocie z ks. Orione. Zgłoszenia na wyjazd do ks. Damiana w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Koszt 40 zł.
11.    W sobotę 2 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na czuwanie do Lednicy. Informacje i zapisy u ks. Andrzeja i kl. Piotra.
12.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki.
13.    Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła w każdą środę o godz. 17.15. Podczas tego nabożeństwa chcemy prosić o potrzebne łaski dl naszych rodzin i każdego z nas. Zaproszenie kierujemy do wspólnot i grup maryjnych działających przy naszej parafii jak i do każdego z osobna.
14.    W czwartek 3 maja w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski będziemy mogli zapoznać się z Apostolatem Maryjnym, grupą działającą przy naszej parafii propagującą cudowny medalik.
15.    W niedziele 13, 20 i 27 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o godz. 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych.
16.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę, 27 maja o godz. 16.00.
17.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
18.    W zakrystii i w kancelarii można nabywać płytę muzyczną z błogosławieństwem ks. Damiana Laskowskiego pod tytułem PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. Cena płyty 25 zł. A dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze świetlicy WAKACJE Z BOGIEM.
19.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
20.    W związku ze zgłoszeniem pojedynczych osób o konieczności przyjmowania komunii św. z obniżoną zawartością glutenu informujemy, że jest taka możliwość i prosimy o kontakt w zakrystii po mszy św.
21.    We wtorek 1 maja kancelaria będzie nieczynna.
22.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
23.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
24.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Roman Kamiński, Elżbieta Banach, Krzysztof Bęcki, Zdzisław Jung, Zdzisława Kisielińska, Marek Słabowski, Stefan Kaczorowski i Józefa Leśna…..Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….