Ogłoszenia 06.05.2018

1.    W ramach programu Nowy Obraz Parafii w czwartek 10 maja od 17.00 zapraszamy Posłańców i wszystkich chętnych, którzy chcą być posłańcami do odebrania 4 numeru Ścieżki Opatrzności - List do Parafian w wejściu do kościoła. Módlmy się w intencji odnowy i ewangelizacji naszej parafii.
2.    Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszej parafii o godz. 17.30.
3.    W tym tygodniu we wtorek, 8 maja czcić będziemy św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski
4.    W piątek o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź w tygodniu wcześniej. W niedzielę, 13 oraz 20 i 27 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o godz. 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych.
5.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę, 27 maja o godz. 16.00.
6.    W tym tygodniu 10/11.05 (czwartek/piątek) na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie Rodziny Oriońskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć tej szczególnej modlitwy we wspólnocie z ks. Orione. Zgłoszenia na wyjazd do ks. Damiana w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Koszt 40 zł. Wyjazd o 16.30.
7.    W sobotę, 2 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na czuwanie do Lednicy. Informacje i zapisy u ks. Andrzeja i kl. Piotra.
8.    Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wraz z rodzinami i opiekunami na mszę św. o godz. 16.00 w salce radia Maryja oraz na comiesięczną adorację Jezusa Eucharystycznego w N. Sakramencie z uwielbieniem po mszy św. o godz. 18.00. oraz
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki.
10.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
11.    Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji kaliskiej.
12.    Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca można złożyć przed kościołem dobrowolną ofiarę na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
13.    W zakrystii i w kancelarii można nabywać płytę muzyczną z błogosławieństwem ks. Damiana Laskowskiego pod tytułem PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. Cena płyty 25 zł. A dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze świetlicy WAKACJE Z BOGIEM.
14.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
15.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
16.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
17.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Teresa Zygner, Edward Danikowski, Zdzisław Prześniak i Krzysztof Gała …..Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….