Ogłoszenia 13.05.2018

1.    W dzisiejszą Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego o 10.30 uroczystość I Komunii świętej dzieci ze PP 7. Módlmy się o umiłowanie obecności Jezusa w ich życiu, oraz w intencji rodziców i bliskich o świadectwo wiary i miłości do Boga.
2.    W piątek o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych dzieci ze SP 18. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź w tygodniu wcześniej. W niedzielę 20 i 27 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o godz. 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych.
3.    W ramach roku Wstępnego Roku Odnowy i Ewangelizacji gościmy ks. Stanisława Zająca, który kieruje do nas słowo zachęty.
4.    Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj zapraszamy na procesję fatimską po Mszy św. wieczornej
5.    Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wraz z rodzinami i opiekunami na mszę św. dzisiaj o godz. 16.00 w salce radia Maryja oraz na comiesięczną adorację Jezusa Eucharystycznego w N. Sakramencie z uwielbieniem po mszy św. o godz. 18.00 i procesji fatimskiej wokół kościoła.
6.    W trzecią środę miesiąca czyli 16 maja zapraszamy na mszę św. o 18.00 z modlitwą o uzdrowienie. Jest to również uroczystość w Zgromadzeniu Zakonnym Orionistów ku czci św. Alojzego Orione w 14 rocznicę kanonizacji.
7.    W tym tygodniu liturgicznie uczcimy św. Macieja Apostoła 14 i św. Andrzeja Bobolę patrona Polski 16 maja.
8.    W sobotę 2 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na czuwanie do Lednicy. Informacje i zapisy u ks. Andrzeja i kl. Piotra.
9.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00. Dziękujemy za ofiary na cele remontowo-inwestycyjne złożone do puszek przed kościołem w wysokości 1866,5 zł.
10.    W zakrystii i w kancelarii można nabywać płytę muzyczną z błogosławieństwem ks. Damiana Laskowskiego pod tytułem PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. Cena płyty 25 zł. A dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze świetlicy WAKACJE Z BOGIEM.
11.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
12.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
13.    W związku z prośbą osób mieszkających w pobliżu kościoła zostało ograniczone emitowanie dźwięków co15 minut z dzwonnicy.
14.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
15.    Zgodnie ze stałym harmonogramem Apostolat Maryjny podejmuje nieustającą roczną modlitwę Różańcową w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. Dla  naszej diecezji zawsze przypada na dzień 14 maja i 14 października godz. 16.45 z własnymi rozważaniami i uwielbieniem przez śpiew. Serdecznie zachęcamy jutro na godzinę 16.45.
16.    W poniedziałek 21 maja będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Matki Kościoła. Zapraszamy na uroczystą sumę z procesją o godz. 18.00. Po uroczystościach w kościele spotkamy się w ogrodzie przy świetlicy parafialnej na agapie w oparciu o potrawy i słodycze przygotowane przez nas samych jako parafian. W związku z tym zapraszamy do składania ofert w zakrystii lub w kancelarii czym kto będzie mógł się podzielić przy wspólnym stole. Zapraszamy również mężczyzn, którzy mogliby stworzyć zespół do posługi noszenia sztandarów i chorągwi parafialnych oraz baldachimu i różnych prac techniczno-fizycznych związanych z przenoszeniem elementów ciężkich, jak podstawy pod ołtarze na Boże Ciało.
17.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Dariusz Przyrański, Maria Rosiak, Jacek Napierała, Julian Kubiak, Lucyna Woźniak, Krystyna Kulawiecka, Zofia Zielińska i Marianna Zaremba…..Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….