Ogłoszenia 20.05.2018

1.    W dzisiejszą Niedzielę Zesłania Ducha Świętego o 10.30 uroczystość I Komunii świętej dzieci ze SP 18. Módlmy się o umiłowanie obecności Jezusa w ich życiu, oraz w intencji rodziców i bliskich o świadectwo wiary i miłości do Boga. Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa obiecuje posłanie nam Ducha Świętego. Bo dopiero umocnieni Jego mocą nie zagubimy celu naszego życia i będziemy doświadczać z Jego łaski zmiany w naszym postępowaniu.
2.    Dzisiaj kończy się czas wielkanocnej spowiedzi i komunii św.
3.    Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. a w każdą środę są odczytywane i polecane w modlitwie za wstawiennictwem Matki Kościoła.
4.    Jutro w poniedziałek 21 maja będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Matki Kościoła. Zapraszamy na uroczystą sumę z procesją o godz. 18.00. Po uroczystościach w kościele spotkamy się w ogrodzie przy świetlicy parafialnej na agapie w oparciu o potrawy i słodycze przygotowane przez nas samych jako parafian. W związku z tym zapraszamy jeszcze do składania ofert w zakrystii czym kto będzie mógł się podzielić przy wspólnym stole. Zapraszamy również mężczyzn, którzy mogliby stworzyć zespół do posługi noszenia sztandarów i chorągwi parafialnych oraz baldachimu i różnych prac techniczno-fizycznych związanych z przenoszeniem elementów ciężkich, jak podstawy pod ołtarze na Boże Ciało.
5.    W piątek o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych dzieci ze SP 14. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź w tygodniu wcześniej.
6.    W niedzielę 27 maja w naszej parafii odbędzie się ich Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o godz. 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych.
7.    W przyszłą niedzielę 27 maja o godz. 16.00 Rocznica I Komunii Świętej dla dzieci ze SP nr 7, 14 i 18. Dzieci z rodzicami zapraszamy na spowiedź w czwartek od godziny 16.00 w górnym kościele.
8.    Zapraszamy dzieciaki po I Komunii św. i młodsze do grona ministrantów - zgłoszenia u ks. Damiana oraz do scholii - zgłoszenia u p. Piotra, organisty.
9.    W tym tygodniu liturgicznie będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę 26 wspomnimy św. Filipa Neri. W tym dniu również z wdzięcznością i prośbą o błogosławieństwo będziemy modlić się w intencji naszych mam w dniu ich święta w piątek 26 maja. Zmarłe mamy z wdzięcznością polecamy Bożemu Miłosierdziu.
10.    Również w tym dniu 26 maja odbędą się w Wołominie świecenia prezbiteratu dwóch diakonów orionistów - Piotra Mosaka i Michała Pawłowskiego. W tym tygodniu przeżywać będą rekolekcje przed święceniami. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
11.    W sobotę 2 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na czuwanie do Lednicy. Informacje i zapisy u ks. Andrzeja i kl. Piotra.
12.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00. Dziękujemy za ofiary na cele remontowo-inwestycyjne złożone do puszek przed kościołem w wysokości 1866,5 zł.
13.    Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zaprasza na czterotygodniowe Seminarium Pogłębienia Wiary „Jezus i ja. Kerygmat”. Rozpoczynamy 23 maja w środę o 19.00 w górnym kościele. Każdego dnia mamy krótkie rozważanie do osobistego przeżycia, a na spotkaniu w kolejną środę dzielimy się swoim doświadczeniem wiary minionego tygodnia. Dany temat podsumowujemy konferencją i modlitwą. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy w zeszłym roku uczestniczyli w całym cyklu Seminarium.
14.    Młodzież w wieku 15 lat i starszą zapraszamy w dniach 2-8 lipca na Orioński Obóz wędrowny w górach (Beskid Nowosądecki). Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły u ks. Damiana.
15.    W zakrystii i w kancelarii można nabywać płytę muzyczną z błogosławieństwem ks. Damiana Laskowskiego pod tytułem PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. Cena płyty 25 zł. A dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze świetlicy WAKACJE Z BOGIEM.
16.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
17.    Radio Maryja i Wspólnota Margaretka organizują pielgrzymkę do Lichenia w dniu 26 maja. Wyjazd o godz. 7.30. Koszt 25 zł. Zapisy w biurze Radia Maryja w poniedziałki i czwartki w godzinach 17.00-18.00.
18.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
19.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
20.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Maria Jolanta Słupianek. Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….