Ogłoszenia 27.05.2018

1. Jak słyszeliśmy w komentarzu przed Mszą św. w ramach Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii jesteśmy zaproszeni do wykonania kolejnego, opisanego w 4 Liście do Parafian - Ścieżki Opatrzności, czwartego już Symbolicznego Gestu, aby pomyśleć o trzech osobach, pomodlić się za nie modlitwą Ojcze nasz i okazać im życzliwość dowolnym gestem choćby poprzez uśmiech, dobre słowo, wysłuchanie, uprzejmość, gościnność. Zaś do wykonania gestu wydarzenia jesteśmy zaproszeni w dniu 31.05.2018 r. na zakończenie procesji Bożego Ciała, aby wykonać gest podzielenia się chlebem z osobami najbliżej stojącymi życząc sobie nawzajem – chleba i miłości. Dlaczego taki gest? Dlatego, że Jezus pragnie abyśmy byli życzliwi, serdeczni wrażliwi na siebie i na sytuacje w jakich się znajdujemy.
2. W dzisiejszą Niedzielę Trójcy Świętej o 10.30 uroczystość I Komunii świętej dzieci ze SP 14. Módlmy się o umiłowanie obecności Jezusa w ich życiu, oraz w intencji rodziców i bliskich o świadectwo wiary i miłości do Boga. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie Boga Ojca-Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego - który oddał życie za nasze zbawienie, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia. Również dzisiaj o 16.00 Komunia św. Rocznicowa dzieci ze szkoły podstawowej nr 7, 14 i 18.
3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała Msze św. o 7.00, 9.30, 11.00 i 16.00 po której odmówimy Litanię Loretańską i wyruszymy z Jezusem Eucharystycznym na procesję do czterech ołtarzy. Pójdziemy ulicami jak w ubiegłym roku: Polna, Widok, Staszica, Wąska i Polna. W związku z budową ołtarzy zapraszamy zainteresowane osoby z grup i wspólnot parafialnych (ministranci, Orioński Ruch Świecki, wspólnoty neokatechumenalne, grupy maryjne) na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w świetlicy, aby omówić tematy i ustawienie ołtarzy w środę od 19.00 i w czwartek od 8.00. Prosimy o pomoc w dekoracji. Próba liturgiczna Bożego Ciała we wtorek 29 maja o godz. 19.00. Zapraszamy dziewczynki od najmłodszych do rocznicowych do sypania kwiatków na procesji w Boże Ciało i oktawie. Dziewczynki prosimy przyjść z własnymi koszyczkami i jeśli mogą to z płatkami kwiatów. Można przynosić i składać płatki kwiatów do kosza.
4. W tym tygodniu liturgicznie uczcimy we wtorek 29 św. Urszulę Ledóchowską, w piątek 1 czerwca św. Justyna, męczennika. Jest to również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wspierajmy i chrońmy dzieci modlitwą i dobrym przykładem życia.
5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź dzieci o 16.30 i Msza św. o 17.00 W I piątek kapłani do chorych z posługą sakramentalną od godz.8.30.
6. W I sobotę miesiąca o godz. 16.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP.
7. Zapraszamy w sobotę 2 czerwca na pielgrzymkę autokarową razem z dziećmi I komunijnymi do Lichenia. Koszt 25 zł. Wyjazd sprzed kościoła o 9.00, powrót około 16.30. W programie Eucharystia o godz. 12.00 w sanktuarium.
8. Zapraszamy dzieciaki po I Komunii św. i młodsze do grona ministrantów - zgłoszenia u ks. Damiana oraz do scholii - zgłoszenia u p. Piotra, organisty.
9. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30. Zaś od 1 czerwca będziemy odmawiać Litanię do Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 18.00.
10. W sobotę 2 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na czuwanie do Lednicy. Informacje i zapisy u ks. Andrzeja i kl. Piotra. Spotkanie przed wyjazdem w czwartek o godz. 19.00 w świetlicy.
11. Spotkanie Żywego Różańca w tym miesiącu odbędzie się wyjątkowo 10 czerwca.
12. Adoracja z uwielbieniem w tym miesiącu wyjątkowo 17 czerwca o godz. 19.00.
13. Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zaprasza na czterotygodniowe Seminarium Pogłębienia Wiary „Jezus i ja. Kerygmat”. Rozpoczynamy 23 maja w środę o 19.00 w górnym kościele. Każdego dnia mamy krótkie rozważanie do osobistego przeżycia, a na spotkaniu w kolejną środę dzielimy się swoim doświadczeniem wiary minionego tygodnia. Dany temat podsumowujemy konferencją i modlitwą. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy w zeszłym roku uczestniczyli w całym cyklu Seminarium.
14. Młodzież w wieku 15 lat i starszą zapraszamy w dniach 2-8 lipca na Orioński Obóz wędrowny w górach (Beskid Nowosądecki). Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły u ks. Damiana.
15. W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
16. Dziękujemy dobroczyńcom i darczyńcom za agapę odpustową i wszystkim za wspólne przeżywanie radości.
17. Parafianom dziękujemy za ofiarowanie nowej pokrywy chrzcielnicy.
18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny i inne oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
19. Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
20. W zakrystii i w kancelarii można nabywać płytę muzyczną pod tytułem PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. Cena płyty 25 zł. A dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze świetlicy WAKACJE Z BOGIEM.
21. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
22. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Wdzięczności można będzie złożyć do puszek ofiarę na budowę i dokończenie inwestycji w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
23. W związku z przepisami Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych RODO prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w załatwianiu spraw kancelaryjnych.
24. W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
25. Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Paweł Bałła, Zbigniew Hasik i Ryszard Ratajczyk. Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….