Ogłoszenia 03.06.2018

1.    W czwartkową uroczystość Bożego Ciała przeżyliśmy kolejny gest w ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Na zakończenie procesji wykonaliśmy gest podzielenia się chlebem z osobami najbliżej stojącymi życząc sobie nawzajem – chleba i miłości. Kilka dni wcześniej Listem do Parafian nr 4, który dotarł dzięki małej grupce POSŁAŃCÓW zostaliśmy zaproszeni do okazania życzliwości dowolnym gestem choćby poprzez  uśmiech, dobre słowo, wysłuchanie, uprzejmość, gościnność. Jeśli uczestniczyliśmy w tym GEŚCIE, to przyjęliśmy łaskę Bożą, która najpierw odnawia nasze serce, które staje się życzliwe i otwarte na innych.
2.    Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej parafii za dobrą wolę włączenia się w organizację
i przeżycie uroczystości Bożego Ciała - budowniczym ołtarzy, służbie liturgicznej ołtarza, pani zakrystiance Marii z panią, która pomogła w układania kwiatów, siostrze i katechetkom razem z dziewczynkami sypiącym kwiatki podczas procesji, policji i służbie porządkowej, panom i paniom za sprawne uprzątniecie ołtarzy po procesji.
3.    Trwa oktawa Bożego Ciała – każdego dnia odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św.
o 18.00. Na zakończenie Oktawy w czwartek błogosławieństwo wianków i ziół.
4.    W czerwcu codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa poprzez śpiewanie litanii.
5.    W piątek 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień bez postu.
6.    W przyszłą niedzielę o 16.00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania przez JE ks. biskupa Łukasza Buzuna. W czwartek 7 czerwca o 16.30 spowiedź kandydatów do bierzmowania i świadków.
7.    Spotkanie Żywego Różańca w tym miesiącu odbędzie się wyjątkowo 10 czerwca.
8.    W sobotę, 9 czerwca spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów Oriońskiej Grupy Biało Żółtej rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
9.    Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin wyjątkowo w tym miesiącu 17 czerwca o 16.00 w salce Radia Maryja
10.    Adoracja z uwielbieniem w tym miesiącu wyjątkowo w niedzielę 17 czerwca o 19.00.
11.    Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zaprasza na czterotygodniowe Seminarium Pogłębienia Wiary „Jezus i ja. Kerygmat”. Każdego dnia mamy krótkie rozważanie do osobistego przeżycia, a na spotkaniu w kolejną środę dzielimy się swoim doświadczeniem wiary minionego tygodnia. Dany temat podsumowujemy konferencją i modlitwą. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy w zeszłym roku uczestniczyli w całym cyklu Seminarium.
12.    Młodzież w wieku 15 lat i starszą zapraszamy w dniach 2-8 lipca na Orioński Obóz wędrowny w górach (Beskid Nowosądecki). Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły u ks. Damiana.
13.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny i inne oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
14.    Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 9 czerwca o 10.00
15.    Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne Wakacji z Bogiem. Za tydzień 10 czerwca po Mszach św. dzieciaki będą zbierały ofiary na ten cel.
16.    W dzisiejszą niedzielę z okazji Dnia Wdzięczności można będzie złożyć do puszek ofiarę na budowę i dokończenie inwestycji w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
17.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
18.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
19.    W związku z przepisami Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych RODO prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w załatwianiu spraw kancelaryjnych.
20.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
21.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Iweta Kwaśniewska, Jan Nowak, Helena Antczak. Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….