Ogłoszenia 24.06.2018

1. Dzisiaj w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela w naszej parafii obchodzimy Dzień Posłańca, czyli wdzięczność wobec tych sióstr i braci, którzy zanosili do naszych domów i mieszkań. W ich intencji i o błogosławieństwo w rozwoju dzieła odnowy i ewangelizacji naszej parafii była odprawiona msza św. o g. 9.30. Zachęcajmy się do modlitwy, abyśmy jako parafianie odpowiadali na zaproszenie Ducha Świętego, który powołuje do dzieła odnowy i ewangelizacji wewnątrz parafii na tym etapie głownie poprzez roznoszenie Listu do Parafian pod tytułem Ścieżki Opatrzności.
2. Dzisiaj po południu ks. Grzegorz i ks. Damian wyjechali na tygodniowe rekolekcje zakonne. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Pozostali księża i kl. Piotr będą uczestniczyć w rekolekcjach w innych terminach.
3. W tym tygodniu patronuje nam 28.06 św. Ireneusz. W piątek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jak nas zachęcał św. Alojzy Orione szczególnie módlmy się w intencji papieża Franciszka następcy św. Piotra i papieża seniora Benedykta XVI. W tym dniu imieniny ma pan Piotr organista. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla Solenizanta, któremu złożymy serdeczne i wdzięczne życzenia po mszy św. wieczornej.
4. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
5. Msze święte w lipcu i sierpniu będą odprawiane w niedzielę: o godz. 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 – nie ma mszy świętej o godz. 16.00. Msze święte w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.
6. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – o godz. 16.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w dolnym kościele.
7. Wakacyjna zmiana godzin urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek, i piątek – 16.00 -18.00; środa 10.00-12.00, w sobotę od. 11.00 - 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
8. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 8 lipca 2018 r. Zapisy w Biurze Radia Maryja od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-18.00.
9. Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 29 lipca. Wyjazd o godz. 6.00.
10. Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez godny strój.
11. Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
13. W związku z przepisami Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych RODO prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w załatwianiu spraw kancelaryjnych.
14. W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
15. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
16. Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Emilia Ciupek, Zenobia Dębowska, Maria Wiśniewska, Aniela Musialska i Stefan Mielczarek…Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….