Ogłoszenia 08.07.2018

       
1.    Dziś kolejna 14 niedziela, w okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów
nie zapominajmy o świętowaniu niedzieli - Dnia Pańskiego. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie
i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
2.    Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o g. 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma mszy świętej o godz. 16.00. Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
3.    W tym tygodniu patronują nam: w środę 11 lipca św. Benedykt opat, patron Europy, 12 w czwartek św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu biskup i męczennik, zaś 13 w piątek święci Andrzej Świerad
i Benedykt – pustelnicy. Również w piątek 13 lipca o 18.00 Msza św. fatimska z procesją. O 17.15 Różaniec.
4.    Dzisiaj na Jasnej Górze przeżywa Pielgrzymkę Rodzina Radia Maryja. Z naszej parafii równiej wyjechała grupa pielgrzymów.
5.    Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 28 lipca. Wyjazd o g. 6.00.
6.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki: Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła. Nasza parafia ma przydział do rozprowadzenia 420 sztuk Opiekuna co miesiąc i zapłacenia 1050 zł.
8.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
9.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu
10.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostrę Alojzę Kwiatkowska orionistkę, misjonarkę
z Madagaskaru. Siostra przybliży nam realia pracy misyjnej wśród Malgaszów w misji
Abkazoabo-Sud i pozostałych misjach oriońskich. Po każdej Mszy Św. będzie możliwość indywidualnej rozmowy z Siostrą w ogrodzie na terenie plebani.
11.    Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na remonty i inwestycje w naszej świątyni. W tym tygodniu nadal prowadzony jest remont toalet w kościele.
12.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
13.    W tych dniach nasz organista pan Piotr przebywa na urlopie. Jego zastępca gra tylko na mszach obrzędowych - śluby i pogrzeby. Prosimy o wyrozumiałość w dni powszednie i włączanie się do śpiewu bez towarzyszenia organ.
14.    W czasie wakacyjnym pojawia się możliwość zamawiania intencji mszy św. indywidualnych
w tygodniu po niedzieli. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
15.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój.
W związku z przepisami Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych RODO prosimy o zrozumienie
i cierpliwość w załatwianiu spraw kancelaryjnych.
16.    W przyszłą niedzielę 15 lipca przypada rocznica urodzin śp. ks. Tadeusza Kwiatka FDP. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji godz. 9.30.
17.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu: Stanisław Bendkowski, Wioletta Mrowca, Janisław Mikołajczyk, Zygmunt Keler, Marianna Kuczyńska, Zdzisław Witkowski i Grzegorz Nowak. Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….