Ogłoszenia 15.07.2018

1.    W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
2.    Papież Franciszek w Adhortacji o Głoszeniu Ewangelii w dzisiejszym świecie pisze: Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki”. W czasie wakacyjnym często czytajmy i rozważajmy Słowo Boże. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
3.    Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte w lipcu i sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o g. 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma mszy świętej o godz. 16.00. Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
4.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
5.    W tym tygodniu patronują nam: jutro 16 lipca Matka Boża z Góry Karmel a w piątek 20 lipca bł. Czesław;
6.    Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 28 lipca. Wyjazd o g. 6.00.
7.    W każdy drugi piątek miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki: Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła. Nasza parafia ma przydział do rozprowadzenia 420 sztuk Opiekuna co miesiąc i zapłacenia 1050 zł.
9.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu
10.    Trwają przygotowania  do 381-szej Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę. W tym roku myślą przewodnią będzie słowo: „WOLNOŚĆ” z racji obchodów 100-lecia Niepodległości.
Zapisy do grupy Oriońskiej Biało-żółtej w kancelarii parafialnej. Jednocześnie dziękujemy p. Arkadiuszowi Trzęsowskiemu za nieodpłatne wykonanie drugiego wózka do tub dla naszej grupy i ks. Jarosławowi Kołodziejczakowi  za tę inicjatywę i pomoc w jej realizacji. Od dziś można też składać do specjalnie oznakowanych puszek intencje, które pielgrzymi zaniosą do tronu Maryi na Jasnej Górze.
11.    Jutro dzieci ze świetlicy i parafii, w sumie 68 uczestników, Mszą św. o godz. 10.00 w dolnym kościele rozpoczną „Wakacje z Bogiem” , na które wyruszą z ks. Damianem w Góry Orlickie. Polecajmy Maryi, Matce Bożej Opatrzności ich i wszystkich darczyńców tego wyjazdu. Powrócą do nas 25 lipca wieczorem.
12.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
13.    W tych dniach nasz organista pan Piotr przebywa na urlopie. Jego zastępca gra tylko na mszach obrzędowych - śluby i pogrzeby. Prosimy o wyrozumiałość w dni powszednie i włączanie się do śpiewu bez towarzyszenia organ.
14.    W czasie wakacyjnym pojawia się możliwość zamawiania intencji mszy św. indywidualnych w tygodniu po niedzieli. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
15.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój. W związku z przepisami Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych RODO prosimy o zrozumienie i cierpliwość w załatwianiu spraw kancelaryjnych.
16.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Mariana Śliwińskiego, Wojciecha Kowalskiego. Pomódlmy się za niego: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
W dzisiejszą niedzielę gościmy siostrę Alojzę Kwiatkowska orionistkę, misjonarkę z Madagaskaru. Siostra przybliża nam realia pracy misyjnej wśród Malgaszów w misji Abkazoabo-Sud i pozostałych misjach oriońskich. Po każdej Mszy św. jest możliwość indywidualnej rozmowy z Siostrą w ogrodzie parafialnym.