Ogłoszenia 22.07.2018

1.    W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa,
a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dzieci i opiekunowie z ks. Damianem - uczestnicy turnusu „Wakacje z Bogiem” serdecznie pozdrawiają wszystkich parafian i darczyńców.
2.    W czasie wakacyjnym często czytajmy i rozważajmy Słowo Boże. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
3.    Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte
w lipcu i sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o g. 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma mszy świętej o godz. 16.00. Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
4.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu
od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
5.    W tym tygodniu patronują nam: jutro 23 św. Brygida, patronka Europy, we wtorek 24 św. Kinga, w środę 25 będziemy obchodzić święto św. Jakuba Apostoła, zaś w czwartek świętych Joachima i Anny, rodziców Maryi, Matki Bożej. Módlmy się za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i wszystkich podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym dniu pobłogosławimy nasze pojazdy
i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów w naszej parafii będzie miało miejsce w środę 25 po Mszy świętej o godz. 18.00.
6.    Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Opatrzności Bożej.
7.    Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego wyruszy na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 28 lipca o g. 6.00.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki: Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła. Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
9.    Trwają przygotowania  do 381-szej Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę. W tym roku myślą przewodnią będzie słowo: „WOLNOŚĆ” z racji obchodów 100-lecia Niepodległości. Ze względu na podjęte inwestycje doposażenia sprzętu pielgrzymkowego naszej grupy i wsparcia zaplecza żywieniowego grupy za tydzień po każdej Mszy św. pielgrzymi będą zbierać ofiary na ten cel. Gorąco dziękujemy za każdy dar serca.
Zapisy do grupy Oriońskiej Biało-żółtej w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do składania do specjalnie oznakowanych puszek intencje, które pielgrzymi zaniosą do tronu Maryi na Jasnej Górze.
10.    Za wyrazy życzliwości, wszelkie ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
11.    Siostra Alojza Kwiatkowska orionistka, która pracuje na Madagaskarze serdecznie i gorąco dziękuje
za gościnę w ubiegłą niedzielę, modlitwy i złożone ofiary na cele misji Abkazoabo-Sud.
12.    W czasie wakacyjnym pojawia się możliwość zamawiania intencji mszy św. indywidualnych w tygodniu
po niedzieli. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
13.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój.
14.    W związku z przepisami Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych RODO prosimy o zapoznawanie się z KLAUZULĄ INFORMACYJNĄ oraz zrozumienie i cierpliwość w załatwianiu spraw kancelaryjnych.
15.    W naszej Parafii zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi. Do podzielenia się cząstką siebie zapraszamy wszystkich chętnych w niedzielę, 5 sierpnia w godzinach 9.30-14.00. Informacje na stronie internetowej parafii i gablocie
16.    Za wszystkich naszych zmarłych parafian i bliskich Pomódlmy się za niego: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….