Ogłoszenia 29.07.2018

1.    W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
2.    W czasie wakacyjnym często czytajmy i rozważajmy Słowo Boże. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
3.    Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte w lipcu i sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o g. 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma mszy świętej o godz. 16.00. Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
4.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu
od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. A liturgicznie będą nam patronować: we wtorek 31 św. Ignacy z Loyoli; w środę 1 sierpnia  św. Alfons Maria Liguori, zaś w sobotę 4 sierpnia św. Jan Maria Vianney.
6.    W pierwszą sobotę miesiąca 4 sierpnia o godz. 16.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP.
7.    W czwartek 2 sierpnia w sanktuarium św. Józef comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Również w tym dniu 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią
św. Franciszka z Asyżu.
8.    Trwają przygotowania  do 381-szej Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę. W tym roku myślą przewodnią będzie słowo: „WOLNOŚĆ” z racji obchodów 100-lecia Niepodległości. Ze względu
na podjęte inwestycje doposażenia sprzętu pielgrzymkowego naszej grupy i wsparcia zaplecza żywieniowego grupy  dziś po każdej Mszy św. pielgrzymi będą zbierać ofiary na ten cel.  Gorąco dziękujemy za każdy dar serca. Zapisy do grupy Oriońskiej Biało-żółtej w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do składania do specjalnie oznakowanych puszek intencje, które pielgrzymi zaniosą do tronu Maryi na Jasnej Górze.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki: Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła. Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
10.    Za wyrazy życzliwości, wszelkie ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
11.    Siostra Alojza Kwiatkowska orionistka, która pracuje na Madagaskarze serdecznie i gorąco dziękuje
za gościnę w ubiegłą niedzielę, modlitwy i złożone ofiary na cele misji Abkazoabo-Sud.
12.    W czasie wakacyjnym pojawia się możliwość zamawiania intencji mszy św. indywidualnych w tygodniu
po niedzieli. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
13.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój.
14.    W naszej Parafii zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi. Do podzielenia się cząstką siebie zapraszamy wszystkich chętnych w niedzielę 5 sierpnia w godzinach 9.30-14.00. Informacje na stronie internetowej parafii i gablocie.
15.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu: Marię Wróbel, Zbigniewa Andrzeja Chlasta, Henryka Rajca, Marię Furmaniak, Stanisława Rynkowskiego. Pomódlmy się za niego: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….