Ogłoszenia 19.08.2018

1.    Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na bezdrożach życia ludzkiego trwając w niewoli.
2.    W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a jeszcze udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
3.    Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii
i zapraszamy na Msze święte w sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o g. 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma mszy świętej o godz. 16.00. Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
4.    W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek
po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
5.    Codziennie oprócz niedziel i świąt zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
6.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można zabrać ze stolików za ławkami
7.    Za wyrazy życzliwości, wszelkie ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
8.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój.
9.    Dzisiaj około godz. 17.00 będzie wracała Piesza Kaliska Pielgrzymka. O godz. 18.00 msza św. w intencji pielgrzymów w sanktuarium św. Józefa.
10.    W tym tygodniu patronować nam będą: jutro w poniedziałek 20 św. Bernard, we wtorek 21 św. papież Pius X, w środę 22 przypada wspomnienie Maryi Matki Bożej Królowej a w piątek będzie święto św. Bartłomieja Apostoła.
11.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Krystyna Werecka-Drabczyk, Helena Tupała, Joanna Dubis, Aleksandra Pawlikowska, Piotr Wojciechowski, i Dariusz Andrysiak. Pomódlmy się za nich: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
12.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.