Ogłoszenia 09.09.2018

1.    Na mszy św. o. 9.30 odbędzie (odbyło) się uroczyste rozpoczęcie II Roku w Programie Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii z uroczystym i specjalnym błogosławieństwem i homilią dla Posłańców i zaproszeniem do roli Posłańca w naszej parafii.
2.    Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na godzinę uwielbienia Pana w Eucharystii.
3.    Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęci(liś)my tornistry i plecaki szkolne.
4.    Ks. Proboszcz parafii Narodzenia NMP na Zagorzynku zaprasza na uroczystości odpustowe o 12.00 i do udziału w festynie rodzinnym do godzin wieczornych.
5.    Dzisiaj o 16.00 Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
6.    Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców aby zainteresowali się sprawą przygotowania sowich dzieci do Pierwszej Komunii i bierzmowania
7.    W czwartek 13 kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.15 i Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją wokół kościoła na zakończenie.
8.    W najbliższy czwartek od 16.00 do 18.00 przyjmujemy zapisy na I rok przygotowania do sakramentu bierzmowania w kancelarii parafialnej.
9.    Dzieci w wieku 7-14 lat zapraszamy na zajęcia do naszej świetlicy „Wzrastanie w wierze i miłości” od poniedziałku do czwartku w godz. 14.30-18.30.
10.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i nasz Tygodnik Parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
11.    Do nabycia w zakrystii po mszy św. i w kancelarii w godzinach urzędowania jest kalendarz Diecezji Kaliskiej na 2019 rok. Cena 5 zł.
12.    W tym tygodniu przypadają liturgiczne obchody:
•    12 w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
•    13 w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma bpa i DK
•    14 w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy tej okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także tym, czy my i nasi bliscy noszą symbol wiary na sobie.
13.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
14.    Zapraszamy ministrantów i chłopców chętnych do służby przy ołtarzu na zbiórkę i spotkanie z opiekunem
ks. Andrzejem w sobotę o 10.00.
15.    W środę, czwartek i piątek nie będzie adoracji Jezusa Eucharystycznego z powodu malowania ścian w Kaplicy Adoracji.
16.    W środy o 19.00 zapraszamy na spotkania wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
17.    Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza po wakacyjnej przerwie na Mszę św. i spotkanie w najbliższą niedzielę 16.09.2018. do Sanktuarium Serca Jezusowego w Kaliszu, ul. Stawiszyńska 2, na godz. 16.00.
18.    We wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi będziemy przeżywać VI rocznicę ingresu J.E. ks. biskupa Edwarda Janiaka do katedry kaliskiej. Z tej okazji Ksiądz Biskup odprawi uroczystą Mszę świętą dziękczynną
w katedrze w środę, 12 września, o godz. 18.30. Zapraszamy duchowieństwo i wiernych Miasta Kalisza
do wspólnej modlitwy w kościele katedralnym za naszego Biskupa Diecezjalnego.
19.    W związku z otwarciem w Niepokalanowie Kaplicy Adoracji wpisującej się w kolejne ósme Światowe Centrum Modlitwy o Pokój, serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa. W programie wyjazdu odwiedzenie również Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie i Rokitno - Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki. Wyjazd w sobotę 22 września. Zapisy w Biurze Radia Maryja od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.00 do 18.00.
20.    W dzisiejszą niedzielę możemy przed kościołem złożyć do puszek ofiarę na cele remontowo-inwestycyjne
w naszej parafii.
21.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej
na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz nasze parafianki: Władysławę Olejniczak
i Annę Raniś. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……..