Ogłoszenia 16.09.2018

1.    Św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży stawia nam pytanie: czy jesteśmy zainteresowani, pociągnięci do gorliwości życia i miłości do Boga i do człowieka? We wtorek 18 o 18.00 zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży szkolnej z naszej parafii.
2.    W środę 19 września zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o 18.00.
3.    W najbliższy czwartek od 16.00 do 18.00 będzie II tura zapisów na I rok przygotowania do sakramentu bierzmowania w kancelarii parafialnej.
4.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalnego dwutygodnika Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
5.    W zakrystii i kancelarii do nabycia jest również kalendarz Diecezji Kaliskiej. na 2019 rok. Cena 5 zł.
6.    W TYM TYGODNIU liturgicznie będziemy obchodzić:
•    18 we wtorek święto św. Stanisława Kostki;
•    20 w czwartek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taconga P, Pawła Chong Hasang
i Towarzyszy męczenników;
•    21 w piątek święto św. Mateusza Apostoła;
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
7.    Jeszcze jutro w poniedziałek nie będzie adoracji Jezusa Eucharystycznego z powodu malowania ścian w Kaplicy Adoracji, ale już od wtorku zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego codziennie oprócz niedziel i świąt kościelnych.
8.    W sobotę o 10 zapraszamy ministrantów i chętnych chłopców do służby przy ołtarzu
na zbiórkę. Również o 10 jest zbiorka chórku.
9.    W przyszłą niedzielę na mszy św. o 11.00 zostanie poświęcony dar dzieci pierwszokomunijnych. Z ofiar zostały zakpione nowy mszał i lekcjonarze, które będą służyły naszemu wspólnemu jako parafii sprawowaniu dziękczynnej Liturgii Ofiary Jezusa Chrystusa.
10.    Dziękujemy za comiesięczne ofiary złożone do puszek na cele remontowo-inwestycyjne
w naszej parafii.
11.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Ryszarda Wojtkowiaka i Mirosława Nijak. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia
i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……..