Ogłoszenia 07.10.2018

1.    Dzisiaj dzień Matki Bożej Różańcowej. Dlatego serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30 a codziennie wszystkich i młodzież przed bierzmowaniem na 17.15. Pamiętajmy o tej pięknej modlitwie w intencji Kościoła w Polsce i na całym świecie. W tym miesiącu w Rzymie trwa Synod Biskupów poświęcony młodzieży, jej wierze i rozeznawaniu powołania.
2.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” i można będzie złożyć do puszek ofiarę na Papieski Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej  młodzieży. Jest to ciągłe budowanie żywego pomnika Jana Pawła II. Centralne diecezjalne uroczystości rozpoczną się Mszą  św. o 16.30 w katedrze, a po niej program słowno-muzyczny pt. „Krzyżu święty ponad wszystko…” z udziałem aktora Dariusza Kowalskiego. Około 18.30 odbędzie się modlitwa przy pomniku Jana Pawła II na Placu św. Józefa.
3.    Zgodnie ze stałym harmonogramem Apostolat Maryjny w naszej parafii ma obowiązek poprowadzić modlitwę różańcową w dniu 14 października z ze śpiewami i krótkimi rozważaniami. Cieszymy się, że w tym roku jest to Dzień Papieski.
4.    W październiku zapraszamy do Kaplicy Adoracji na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym codziennie oprócz niedziel do rozpoczęcia nabożeństwa Różańcowego czyli do 17.00.
5.    Spotkanie rodziców dzieci ze wszystkich szkół podstawowych na terenie naszej parafii przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie w środę 17 października o 18.45 w dolnym kościele.
6.    Dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca.
7.    W sobotę, 13 października zapraszamy na Dzień Fatimski z Różańcem i mszą św. zakończoną procesją wokół kościoła.
8.    W niedzielę, 14 października zapraszamy po mszy św. wieczornej na godz. 19.00 do adoracyjnego uwielbienia Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
9.    Również za tydzień o 16.00 Msza św. dla osób z niepełnosprawnością  i ich rodzin.
10.    W TYM TYGODNIU obchodzimy:
10 w środę wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej;
13 w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
11.    Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
12.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. W niedziele miesiąca października po każdej mszy św. i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
13.    Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca zachęcamy do złożenia ofiar do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii. Jest to związane z tym, że jako parafia zakonna jesteśmy zobowiązani do składania opłat na funkcjonowanie biskupiej kurii diecezjalnej w Kaliszu i zakonnej kurii prowincjalnej w Warszawie. Praktycznie na pokrycie tych opłat przeznaczone są tace z dwóch pierwszych niedziel.
14.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego jest dołączona płyta DVD z filmem.
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Genowefę Kasprzak, Wiesława Kościelaka, Stanisławę Kurzyńską, Marię Gręda, Jarosława Wilnera, Józefa Szczyrka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…