Ogłoszenia 18.11.2018

1.    Papież Franciszek w liście na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił nowe święto. Dzisiaj w XXXIII niedzielę zwykłą w całym Kościele obchodzimy już II Światowy Dzień Ubogich. Trwajmy w modlitwie i solidarności miłosiernej z ubogimi Siostrami  i Braćmi.
2.    W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek 20 – św. Rafała Kalinowskiego,
w środę 21 - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w czwartek 22 – św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego, w sobotę 24 – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i jego Towarzyszy.
3.    W tym tygodniu również 20 listopada Cała Rodzina Oriońska obchodzi Uroczystość Matki Bożej Opatrzności. Zapraszamy do trwania razem z Matką Maryją
w dziękczynieniu i uwielbieniu Boga i zanoszeniu próśb w intencji Rodziny Oriońskiej.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy
i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności. W tym tygodniu
w czwartek pamiętamy w modlitwie i życzeniach dla naszego pana Piotra organisty, którego otoczymy modlitwą i życzeniami na mszy św. o 18.00.
5.    W każdy wtorek o 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych, których wyczytaliśmy w minioną niedzielę.
6.    Na Nabożeństwa ku czci Matki Kościoła zapraszamy w każdą środę o 17.15.
7.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji w dni powszednie od 7.45 do 17.50.
8.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu również szczególnie będziemy dziękować za dar ministrantów i modlić się za nich. Zbiórka ministrantów w każdą sobotę o 10.00.
9.    Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd katolicki. Zachęcamy, aby nabywać diecezjalny dwutygodnik Opiekun
i w ramach różnorodności prasy również tygodnik Przewodnik Katolicki
i Gość Niedzielny. Jest też nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
10.    W środę, 21 zapraszamy na spotkanie o godz. 18.45 rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w dolnym kościele.
11.    W tym tygodniu chętnych do spowiedzi zapraszamy pół godziny przed Mszą św.
12.    Dobrodziejów parafii i domu zakonnego oraz każdego czyniącego dobro polecamy
 na Mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
13.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
14.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu pomódlmy się: Krystynę Kaźmierczak; Mariannę Sobczak, Józefa Skrobańskiego, Antoniego Wróbla, Czesława Kaczkowskiego, Pawła Marczaka i Zbigniewa Molenda: Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…Maryjo…  Wieczny odpoczynek…