Ogłoszenia 25.11.2018

1.    W ostatnią niedzielę roku liturgicznego czcimy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również patronalne święto naszych ministrantów, którym wyrażamy wdzięczność i składamy serdeczne życzenia Bożej Miłości i radości ze służby przy ołtarzy oraz wytrwałości w regularnej służbie. Po mszy św. o 11.00 ks. Andrzej opiekun zaprasza ministrantów z rodzicami
i rodzeństwem do salki ministranckiej na chwilę radosnego spotkania.
2.    W czwartą niedzielę miesiąca, czyli dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o 9.30 razem z Apostolatem Maryjnym.
3.    W każdy wtorek o 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, których imiona i nazwiska zostały odczytanie w minioną niedzielę
o 9.10.
4.    W każdą środę o 17.15 zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem Matki Kościoła.
5.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45
do 17.50.
6.    Zachęcamy do nabywania i czytania różnorodnej prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd katolicki: dwutygodnik diecezjalny Opiekun oraz tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny a także biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
7.    W tym tygodniu liturgicznie: w piątek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Andrzeja Pałki, naszego współbrata i wikariusza parafii, którego otoczymy modlitwą i życzeniami w niedzielę, 2 grudnia podczas Mszy św. o 9.30 i 16.00.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
9.     W tym tygodniu 1 grudnia w I sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi
na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o 18.00.
10.    W przyszłą niedzielę rekolekcjami rozpoczniemy czas Adwentu. Poprowadzi je orionista
ze Zduńskiej Woli, ks. Marek Chrzanowski. Informacje na plakatach w gablocie i wejściu do kościoła.
11.    W czasie Adwentu zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w Roratach, czyli Mszy św. ku czci Maryi Niepokalanej od poniedziałku do piątku o 6.30 w dolnym kościele. Msza św. o 7.00 w kościele górnym.
12.    Za tydzień taca na potrzeby diecezji, a z racji I niedzieli miesiąca również można będzie złożyć ofiarę do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
13.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Darczyńców i dobrodziejów kościoła parafialnego i domu zakonnego polecamy Bożej Opatrzności podczas mszy św. o 18.00.
14.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich
i Parafian: Marię Rajchert-Kijuć i Edwarda Józefackiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…