Ogłoszenia 02.12.2018

1.    Czas Adwentu rozpoczynamy rekolekcjami, czasem duchowego przełomu, odnowy, refleksji, ruchu w kierunku nawrócenia. Towarzyszy nam ks. Marek Chrzanowski, orionista ze Zduńskiej Woli, którego witamy serdecznie i błogosławimy Ojcu. Rekolekcje dzisiaj przez całą niedzielę, jutro i we wtorek o 9.30; 16.00; 18.00 i o 20.00 dla dłużej pracujących. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. od Mszy św. o 9.30.
2.    W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy Wspólnotę Różańcową na Mszę św. o 9.30.
3.    Z okresem Adwentu są związane msze roratnie – ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku na 6.30 w dolnym kościele. Na Roraty przychodzimy ze światełkami, lampionami. We wtorki i czwartki po Roratach zapraszamy dzieci na Śniadanie Roratnie w świetlicy. W czasie Rorat Msza św. o 7.00 w górnym kościele.
4.    W TYM TYGODNIU obchodzimy:
jutro w poniedziałek 3 grudnia - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego;, Teresy od Jezusa;
we wtorek 6 – wspomnienie św. Mikołaja biskupa, patrona czyniących dobro;
w piątek 7 - św. Ambrożego, patrona m.in. pszczelarzy.
w sobotę 8 grudnia - Uroczystość Nieokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski o 12.00 w dolnym kościele.
Zapraszamy do uczestnictwa w nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP o 17.00.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności, która jest darem Bożej Opatrzności.
6.    Dzisiaj również z tylu kościoła jest stoisko z dekoracjami świątecznymi, które rozprowadzają wolontariusze Oriońskiej Fundacji Ks. Orione Czyńmy Dobro. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na finansowanie projektów i działań prowadzonych w duchu św. Alojzego Orione.
7.    W tym tygodniu również pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w sanktuarium św. Józef modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia.
8.    W pierwszy piątek księża udadzą się z przedświąteczną posługą sakramentalną do chorych w domach.
9.    W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Chwały - uwielbienie Boga przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej.
10.    Za tydzień o 16.00 w salce Radia Maryja Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
11.    Spotkanie lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego odbędzie się w przyszły poniedziałek o 19.00.
12.    Również w przyszłą niedzielę 9 grudnia dzieci i młodzież ze świetlicy przeprowadzą po Mszach św. przedpołudniowych Kiermasz świec bożonarodzeniowych wykonanych przez uczestników świetlicy. Każda świeca to cegiełka na dofinansowanie udziału dzieci w planowanych wyjazdach w przyszłym roku.
13.    Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Można będzie złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
14.    Można nabywać opłatki wigilijne na nasze stoły wigilijne Są one rozprowadzane tylko przy kościele i w kancelarii. Nikt nie jest upoważniony przez Parafię do rozprowadzania opłatków. Można też nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. mała i 15 zł. duża oraz kartki Bożonarodzeniowe.
15.    W nawie bocznej za kaplicą Matki Kościoła można zabrać Tytkę Charytatywną, napełnić ją z miłością i odnieść do kościoła. Będą one przekazane przed Świętami na terenie parafii osobom cierpiącym niedostatek.
16.    Aby kształtować swój światopogląd zachęcamy do nabywania i czytania różnorodnej prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun, Gość Niedzielny, Przegląd Katolicki oraz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła, które można nabywać z tyłu kościoła.
17.    W dniu 6 grudnia od 14.00 w Przychodni Lekarskiej „ARSMEDICA”, przyl. Skalmierzyckiej 1 w Kaliszu i 13 grudnia od 14.00 w Przychodni Lekarskiej  „KALINIEC” przy ul. Młynarskiej 16A w Kaliszu odbędą się badania USG. Koszt badania 55 zł.
18.    Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na fundusz remontowo-inwestycyjny w naszej parafii.
19.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy w każdy poniedziałek na mszy św. o 18.00.
20.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Mariannę Mańka, Jerzego Kwiatkowskiego i Annę Biernacką. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…