Ogłoszenia 16.12.2018

1.    Dzisiaj przeżywamy już trzecią niedzielę Adwentu zwaną GAUDETE - radujcie się, bo Pan jest blisko. Czuwajmy, bo coraz mniej czasu pozostało nam na jak najlepsze przygotowanie swoich serc do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
2.    Zapraszamy na Mszę św. Roratnią o 6.30, w czasie której razem z Najświętszą Maryją Panną i św. Józefem oczekujemy na narodzenie Jezusa Chrystusa. Do szczególnego udziału zachęcamy niewiasty w stanie błogosławionym, oczekujące na narodzenie dziecka oraz dzieci, które we wtorek i czwartek po Roratach zapraszamy również na Śniadanie w świetlicy.
3.    Możemy zgłaszać w kancelarii parafialnej małżeństwa obchodzące rocznice i jubileusze małżeńskie. Msza św. w intencji tych małżeństwa w dniu 26 grudnia o 12.30.
4.    Koncert kolęd z całego świata p.t. „Betlejem w Kaliszu” odbędzie się w Hali Arena, 28 grudnia
o 19:00. Bilety można nabyć w sklepiku przy Sanktuarium Św. Józefa, w kasie OSIR w Kaliszu,
w Par. Św. Matki Teresy z Kalkuty oraz w internecie.
5.    Można nabywać opłatki wigilijne na nasze stoły wigilijne Są one rozprowadzane tylko przy kościele i w kancelarii. Nikt nie jest upoważniony przez Parafię do rozprowadzania opłatków. Można też nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. mała i 15 zł. duża oraz kartki Bożonarodzeniowe i sianko.
6.    Od jutra osoby zgłoszone mogą przyjść po zapełnioną Tytkę Charytatywną. Prosimy również
o zgłoszenie cierpiących niedostatek mieszkańców naszej parafii, którzy nie mogą sami przyjść
do kościoła, aby taką pomoc zanieść im do domu.
7.    W każdy wtorek o 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych
w Wypominkach Rocznych, których imiona i nazwiska zostały odczytanie  niedzielę o 9.10.
8.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji.
9.    Zachęcamy do kształtowania światopoglądu katolickiego przez nabywanie i czytanie prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun oraz Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki. Parafialny tygodnik Skarbiec Matki Kościoła można zabrać ze stolików za ławkami.
10.     W najbliższy czwartek o 19.00 rozpoczynamy prace związane z dekoracją świąteczną kościoła. Zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy mocowaniu dużych choinek, a także wszystkich, którzy pomogą nam przy zawieszaniu światełek i bombek.
11.    W piątek zapraszamy na „NOC KONFESJONAŁÓW”, od 19.00 do 23.00. Jest to propozycja spowiedzi dla tych, którzy z różnych powodów nie mieli możliwości pojednać się z Bogiem
w sakramencie pojednania i pokuty.
12.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności, która jest darem Bożej Opatrzności.
13.    Pan Andrzej Bartczak zaprasza troje dzieci do lat 10, do zakładu Bartbut przy ulicy Narutowicza 4
z potwierdzeniem z kancelarii parafialnej, na wykonanie na miarę butów ortopedycznych zimowych i letnich.
14.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W minioną niedzielę do puszek zebrano 1594 zł. i 60 gr. ofiar na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. W intencji wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców i darczyńców jest sprawowana msza św. w każdy poniedziałek o 18.00.
Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Bogdan Gabrysiak, Krzysztof Suliga, Kinga Jezierska, Ryszard Bugajny i Irena Manikowska. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…