Ogłoszenia 27.01.2019

1.    W tym tygodniu zakończył się 111 Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jest też tradycją,
że ekumeniczne modlitwy chrześcijan o jedność trwają przez cały styczeń, a nawet przez cały rok. Modlitwa o pojednanie, miłość i jedność jest bardzo aktualna w naszej parafii gdy jesteśmy w Programie Odnowy i Ewangelizacji. Różnica zdań na różne sprawy jest czym naturalnym w życiu społecznym. Wydaje się jednak, że dla chrześcijan, którzy przez ten sakrament należą do Jezusa jest nie do pomyślenia, aby w dialogu i sporach dochodziło do poniżania słownego
i rozwiązań za pomocą przemocy i wandalizmu. W obecnym czasie jesteśmy szczególnie przynagleni do pojednania wśród najbliższych, abyśmy byli jedno i bardziej dla siebie życzliwi. Główną rolę w tym Bożym Dziele ogrywają POSŁAŃCY. Dziękujemy małej grupce POSŁAŃCÓW. Aby to Boże Dzieło Odnowy Parafii rozwijało się zachęcamy do modlitwy w intencji Parafii i o nowych POSŁAŃCÓW.
2.    Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. W tym dniu możemy wesprzeć zakony klauzurowe ofiarą składaną na tacę. Msze św. będą o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok,
a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie Zbawicielu – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu Kolędy nie będzie.
3.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek 1 lutego spowiedź na każdej Mszy świętej oraz szczególnie dla dzieci o 16.30 i następnie Msza św. o 17.00. nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
po Mszy św. o 18.00. Do chorych w domach z posługą sakramentalną udadzą się o zwyklej porze.
4.    W pierwszą sobotę 2 lutego o 18.00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP. Różaniec o 17.00.
5.    W tym tygodniu patronują nam w jutro w poniedziałek św. Tomasz z Akwinu, w czwartek 31 św. Jan Bosko.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
i polecamy ich Bożej Opatrzności.
7.    Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Dziękujemy i zachęcamy do dalszego składania ofiar do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
8.    W miesiącu lutym nie będzie spotkania parafialnej grupy Oriońskiego Ruchu Świeckiego ze względu na trwającą wizytę duszpasterską.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania różnorodnej prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
10.    Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać. Wszystkich polecamy naszej modlitwie szczególnie w czasie Eucharystii w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
11.    Trwa Wizyta Duszpasterska. Tradycyjna Kolęda w dni powszedni od 16.00 a w sobotę od 10.00. Bardzo dziękujemy
i nadal prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym mieszkaniu oczekuje się na duszpasterza. Dziękujemy za przygotowane stoły do kolędy – obrus, świece, woda świecona, kropidło, zeszyty do religii gdy są dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Módlmy się w intencji wszystkich parafian, aby nasze spotkania w czasie wizyty duszpasterskiej owocowały wzrostem wiary, nadziei i miłości.
12.    Prosimy o pomoc w rozbieraniu dekoracji Bożonarodzeniowej – wynoszenie choinek, żłóbka jutro od 18.30.
Program Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:  
28.01 Poniedziałek od godz. 16.00     ul. Podmiejska 7 i 9
29.01 Wtorek od godz.16.00        ul. Podmiejska 11 i 15
30.01 Środa od godz. 16.00        ul. Podmiejska 17 i 19
31.01 Czwartek od godz. 16.00    ul. Robotnicza 1, 1A, domy, 3, 4-6 i 10-12 oraz Dobrzecka 5 i 8
1.02. PIERWSZY PIĄTEK                     DZIEŃ BEZ KOLĘDY
2.02 Sobota DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO     DZIEŃ BEZ KOLĘDY
Poniedziałek od godz. 16.00        ul. Robotnicza 11-15, 14-18
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Weronikę Lisiecką, Janinę Kawczyńską, Karola Owczarka, Jana Trubowicza, Andrzeja Piotrowicza i Stanisława Kędzierskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…