Ogłoszenia 17.02.2019

1.    W ramach realizowanego Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii miejmy gotowość z łaski od Boga, aby tworzyć wokół nas środowiska życzliwości i pomocy. Miejmy także w sercu intencje modlitwy o nowych POSŁAŃCÓW. Zgłaszać się można po mszach w. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
2.    W tym tygodniu w piątek czwartek 22 lutego przypada święto katedry św. Piotra w Rzymie. Z tej okazji zachęcamy do modlitwy w intencji papieża Franciszka.
W sobotę 23 wspomnimy w liturgii św. Polikarpa biskupa i męczennika.
3.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy
i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
4.    Propozycja rekolekcyjna dla małżeństw: Wspólnota Emmanuel organizuje w Kaliszu cykl  weekendowych spotkań rekolekcyjnych „Miłość i Prawda”. Szczegóły wraz z plakatem na stronie internetowej Wspólnoty oraz Facebooku.
5.    Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca u ojców Jezuitów na Mszy św. o 16.00 spotkanie duszpasterskie par niesakramentalnych.
6.    Obecnie są kontynuowane prace nad instalowaniem monitoringu wokół kościoła.
7.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
9.    Z naszej parafii jest organizowany wyjazd na misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą w sobotę 23 marca. Zapisy u kleryka Michała. Koszt wyjazdu 70 zł.
10.    Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać.
11.     W tym tygodniu zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Dziękujemy za okazane wszelkie dobro i życzliwość oraz złożone ofiary na funkcjonowanie parafii i wspólnoty zakonnej. Wszystkich polecamy naszej modlitwie szczególnie w czasie Eucharystii w każdy poniedziałek o 18.00. W przyszłą niedzielę zostanie przedstawione podsumowanie z kolędy.
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Barbarę Frątczak, Jerzego Tyszkowskiego, Stanisławę Bartniczak, Alinę Dąbrowską, Halinę Janiak i Janinę Kozak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…